Liga Mistrzów: Real wraca z zaświatów! Remis na Borussia-Park

Real Madryt

W drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Real Madryt mierzył się na wyjeździe z Borusią Moenchengladbach. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Zarówno Borussia jak i Real starały rozpocząć się ten mecz od wysokiego pressingu. I jedni i drudzy znajdowali patent na to, jak zachować się w tej sytuacji. Linie defensywy znajdowały się bardzo wysoko, a wiele akcji rozpoczynali bramkarze. Dobrą okazję na otwarcie wyniku miał Karim Benzema, lecz jego uderzenie było niecelne. Po stronie gospodarzy dwie znakomite sytuacje miał Lars Stindl, ale w odpowiednim momencie nie zdecydował się na strzały. Dobry występ zaliczył Stefan Lainer, który bardzo pewnie prezentował się na prawej obronie.

W 33. minucie Borussia napoczęła Real po raz pierwszy. Alassane Plea posłał piłkę w kierunku Marcusa Thurama, a ten pewnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce. Błędy w tej akcji popełnili Sergio Ramos, a także Lucas Vazquez. Ten drugi złamał linię spalonego, przez co Thuram miał stuprocentową szansę na otwarcie wyniku. Realowi brakowało przede wszystkim odważniejszego wyjścia, nie było momentu zaskoczenia. Na połowie rywala nie mogli swobodnie rozgrywać piłki przez znakomite postawione zasieki gospodarzy. Do przerwy 1:0.

Po zmianie stron Real przez pierwsze minuty stworzył sobie dwie groźne sytuacje na wyrównanie. Chcieli jednocześnie pokazać, że potrafią zdominować rywala, czego wcześniej nie widzieliśmy. Nienajlepsze zawody znów rozegrał Vinicius, który w kluczowych sytuacjach pudłował. Świetną szansę na gola miał Christoph Kramer, lecz w ostatniej chwili ze wślizgiem zdążył Casemiro. W 58. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie za sprawą Thurama. Napastnik dobrze odnalazł się w polu karnym i dobił piłkę wcześniej wyplutą przez Courtois. Niedługo później Alassane Plea miał szansę zamknąć to spotkanie, lecz jego strzał wybronił bramkarz.

Wydawało się, że Realu nic już nie uratuje, lecz ponownie pokazali klasę i zdołali wyjść z twarzą. Zmiany jakie przeprowadził Zidane przyniosły oczekiwany efekt. Casemiro wykorzystując niepewność Yanna Sommera zgrał piłkę do Benzemy, a Francuz bez większych problemów strzelił na 2:1. Gola dającego punkt Realowi zdobył Casemiro.

27.10.2020, 2. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów, Borussia-Park, Moenchengladbach

Borussia Moenchengladbach – Real Madryt 2:2 ( 1:0 )

Marcus Thuram 33′, 58′ – Karim Benzema 87′, Casemiro 90+3′

Borussia: Yann Sommer – Stefan Lainer, Nico Elvedi, Matthias Ginter, Ramy Bensebaini – Jonas Hofmann, Christoph Kramer, Florian Neuhaus – Lars Stindl(Hannes Wolf 79′) – Marcus Thuram(Patrick Herrmann 71′), Alassane Plea(Breel Embolo 79′)

Real: Thibaut Courtois – Lucas Vazquez, Sergio Ramos, Raphael Varane, Ferland Mendy – Federico Valverde, Casemiro, Toni Kross(Luka Modrić 71′) – Marco Asensio(Rodrygo 84′), Vinicius Junior(Eden Hazard 70′), Karim Benzema

Żółte kartki: Stindl, Bensebaini, Neuhaus

Sędzia: Orel Grinfeld