Liga Mistrzów: Real Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Wystarczył remis w rewanżu

realmadrid.com

Real Madryt awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów! “Królewscy” zremisowali z RB Lipsk 1:1 w rewanżowym spotkaniu w Madrycie i dzięki wygranej 1:0 w pierwszym spotkaniu grają dalej.

Do przerwy RB Lipsk napierał Real Madryt, a gospodarze nie potrafili odpowiedzieć. W pierwszym kwadransie sam Openda miał dwie świetne okazje. Belgijski napastnik mógł mieć po pierwszej połowie skompletowany hat-trick jednak brakowało mu celności. “Królewscy” mogli mówić o szczęściu w pierwszej połowie. Po przerwie znów Openda w roli głównej. Belg minął już Łunina, ale golkiper “Królewskich” zdążył wrócić i zainterweniować. Gospodarze zaczęli dochodzić do głosu po godzinie gry. Najpierw z ostrego kąta próbował Rudiger oddając pierwszy celny strzał Realu w tym spotkaniu. Chwilę później “Królewscy” prowadzili już 1:0. Toni Kroos przejął piłkę w środku pola, podał do Bellinghama, który długo prowadził piłkę i wypuścił Viniciusa w idealnym momencie. Brazylijczyk oddał strzał z pierwszej piłki i otworzył wynik. Goście szybko odpowiedzieli. Orban wygrał pojedynek z Nacho i kapitalnie strzelił głową, a Łunin nie miał szans. Piłkę na wagę dogrywki miał Dani Olmo w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Hiszpan strzelał pięknie, technicznie, a piłka trafiła w poprzeczkę.

W równolegle trwającym spotkaniu Manchester City rywalizował z FC Kopenhagą. “The Citizens” wygrali 3:1 w rewanżowym starciu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Pepa Guardioli w dwumeczu zdobyli sześć bramek, tracąc jedynie dwie. Manchester już na początku spotkania ustawił rywalizację, gdy od 9. minuty prowadził już 2:0. Niestety przy drugiej bramce ogromny błąd popełnił Kamil Grabara, który dziś był kapitanem zespołu z Danii.

06.03.2024 r., Estadio Santiago Bernabeu, 1/8 finału LM (rewanż)

Real Madryt – RB Lipsk 1:1 (0:0)
Vinícius Júnior 65′ – Orbán 68′

Real Madryt: Lunin – Carvajal, Rüdiger, N. Nacho (C), F. Mendy – Valverde, Tchouaméni, Kroos (78. Modrić), Camavinga (46. Rodrygo) – Bellingham (85. Joselu), Vinícius Júnior

RB Lipsk: Gulácsi – Henrichs, Lukeba, Orbán (C), Raum – Olmo, Haidara (90. Kampl), X. Schlager (85. Elmas), Simons – Openda (77. Poulsen), Šeško (85. Baumgartner)

Kartki: Vinícius Júnior, Tchouaméni, Kroos – X. Schlager, Raum, Orbán

Sędziował: Davide Massa