Liga Mistrzów: Real Madryt ratuje punkt w Warszawie, Sevilla z cennym remisem

Sevilla

W ramach 4. kolejki Ligi Mistrzów Sevilla mierzyła się z Borussią Dortmund na Signal Iduna Park, zaś Real Madryt w rewanżowym starciu podejmował Szachtar. Królewscy drugi raz grali w Warszawie i stolicy Polski wciąż nie zdobyli.

Borussia Dortmund – Sevilla 1:1

Dla Los Nervionesnes był to drugi mecz pod wodzą Jorge Sampaolego. Widać było znaczącą poprawę w grze w porównaniu do tego co zespół prezentował wcześniej. Sevilla zacieśniła formacje, przez co BVB miała problemy z rozegraniem szybkiego i dokładnego ataku w pierwszej połowie. Znakomity występ zanotował Marcao, który neutralizował wiele sytuacji, szczególnie w pojedynkach z Judem Bellinghamem. Goście szukali sobie szansy na gola, a kluczowy moment miał miejsce w 18. minucie. Po dośrodkowaniu Ivana Rakiticia z rzutu wolnego piłkę głową do bramki strącił Tanguy Nianzou. Gregor Kobel nie miał szans na skuteczną interwencje. Sevilla chciała pójść za ciosem i podwyższyć prowadzenie, lecz defensywa Borussi spisywała się bez zarzutu.

Gospodarze w pierwszej części stworzyli sobie tylko jedną groźną sytuację, która na nieszczęście przyjezdnych zakończyła się golem wyrównującym. W 35. minucie Jude Bellingham wykorzystał przewagę w polu karnym Bono, po czym posłał piłkę do siatki po wrzutce z prawej flanki. Po zmianie stron Borussia przejęła inicjatywę, częściej wychodziła do ataków, jednak żaden z nich nie został skutecznie sfinalizowany. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Szachtar Donieck – Real Madryt 1:1

Real drugi raz na przestrzeni kilku lat rozgrywał mecz w Warszawie. Dziś mierzyli się z Szachtarem, gdzie historia spotkań między tymi klubami wygląda na prawdę interesująco. W poprzednim tygodniu Królewscy mieli znaczącą przewagę, lecz wygrali tylko 2:1. Na stadionie im. Wojska Polskiego mieli większe trudności z wywalczeniem kompletu punktów. W pierwszej połowie żaden z piłkarzy nie trafił do siatki, ale sytuacja zmieniła się po przerwie. W 46. minucie Oleksandr Zubkov zaskoczył wszystkich, a szczególnie bramkarza Realu. Szachtar prowadził długo i wydawało się, że zwycięstwo mają na wyciągnięcie ręki. Los Blancos zawalczyli do końca i zdobyli gola wyrównującego w 95. minucie meczu. Jego autorem był obrońca Antonio Rudiger. Goście wciąż mają sporą przewagę na resztą stawki, a awans do fazy pucharowej jest tylko kwestią czasu.

Celtic Glasgow – RB Lipsk 0:2

Niemiecki zespół w poprzedniej konfrontacji pokonał Celtic 3:1. Także dziś nie pozostał obojętny i wykorzystał błędy poszczególnych piłkarzy rywali. Defensywa gospodarzy padła dopiero w ostatnim kwadransie spotkania. W 75. minucie po asyście Andre Silvy gola zdobył Timo Werner, a kilka chwil później do siatki trafił Emil Forsberg. RB Lipsk ściga stawkę, chce wywalczyć awans do 1/8 finału, a dzięki tej wygranej jest bliski tego celu.