Liga Mistrzów: Real Madryt pokonuje Napoli. Fantastyczne spotkanie na Santiago Bernabeu

realmadrid.com

Real Madryt pokonał na  własnym stadionie Napoli. Kibice zgromadzeni na Santiago Bernabeu zobaczyli aż sześć goli, a końcowy rezultat to 4:2.

– Czuję wielką sympatię do wszystkich moich byłych drużyn i nie chcę nikogo lekceważyć, tworząc ranking. Czuję jednak coś szczególnego do Milanu, gdzie byłem zawodnikiem i trenerem, a także do Realu Madryt, ponieważ jest to największy klub na świecie – powiedział na oficjalnej konferencji prasowej przed meczem z Napoli trener Carlo Ancelotti.

Napoli to bardzo niebezpieczna drużyna, spodziewam się bardzo wyrównanego meczu. Z mojej strony nie będzie jednak żadnej zemsty – podkreślił Włoch.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze gości. Drużyna z Serie A nie przestraszyła się wspaniałego dopingu kibiców Królewskich i w 9. minucie objęła prowadzenie. Piłkę w pole karne dośrodkował Kwaracchelia, następnie udane zgranie zaliczył Di Lorenzo, a futbolówkę do siatki skierował Giovanni Simeone.

Na odpowiedź gospodarzy trzeba było poczekać zaledwie 2 minuty. Brazylijczyk Rodrygo wykorzystał podanie Diaza i technicznym strzałem w okienko wyrównał stan rywalizacji.

W 22. minucie piękne podanie posłał Alaba, a fantastycznym wyczuciem czasu i wejściem w pole karne popisał się Bellingham. Anglik pokonał Mereta strzałem głową. Do przerwy drużyna ze stolicy Hiszpanii prowadziła 2:1.

Druga część spotkania podobnie jak pierwsza zaczęła się od mocnego uderzenia mistrzów Włoch. Andre Anguisa na raty pokonał Lunina.

Z minuty na minutę napór Real Madryt był coraz większy. Królewscy chcieli za wszelką cenę wygrać ostatni mecz fazy grupowej na własnym stadionie. Konsekwencja przyniosła oczekiwany skutek w 84. minucie meczu. Wychowanek Los Blancos Nico Paz pokonał Mereta strzałem z dystansu. Warto zaznaczyć, że Włoch powinien zachować się znacznie lepiej przy swojej interwencji.

Kropkę nad i w 94 minucie minucie postawił Joselu. Hiszpański napastnik pojawił się na placu gry w drugiej połowie i przez kilkanaście minut obecności na boisku zdołał zmarnować kilka dogodnych sytuacji. Przełamanie nadeszło jednak w doliczonym czasie gry.

29.11.2023, Liga Mistrzów grupa C, Estadio Santiago Bernabéu ( Madryt)

Real Madryt – Napoli 4:2 (2:1)

Bramki: 11. Rodrygo (B. Díaz), 22. Bellingham (Alaba), 84. Paz, 90+4. Joselu (Bellingham) – 9. Simeone (Di Lorenzo), 47. Anguissa

Real Madryt: Lunin – Carvajal (C), Rüdiger, Alaba, F. Mendy – Ceballos (57. Joselu), Valverde, Kroos, Bellingham – B. Díaz (65. Paz), Rodrygo.

SSC Napoli: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Natan, J. Jesus – Anguissa, Lobotka, Zieliński (65. Elmas) – Politano (78. Cajuste), Simeone (46. Osimhen), Kvaratskhelia.

Żółte kartki: 49. Zieliński (NEA)

Sędziowie: Letexier – Mugnier, Rahmouni (FRA)