Liga Mistrzów: Podział punktów na Red Bull Arena

W meczu 1. kolejki grupy A Ligi Mistrzów, RB Salzburg zremisował na własnym stadionie z Lokomotivem Moskwa 2:2 (1:1).

Pierwszą groźną akcję w tym meczu stworzyli goście, którzy od pierwszych minut byli stroną dominującą. W 6. minucie Miranchuk  otrzymał dokładne podanie po ziemi na środku pola karnego, opanował piłkę i oddał podkręcony strzał w kierunku prawego słupka, który doskonale obronił Cican Stanković. Trzynaście minut później Rosjanie przeprowadzili dwie groźne akcje, z czego jedna zakończyła się zdobyciem gola. Najpierw dogodną okazję zmarnował Zhivoglyadov, a kolejną akcję celnym strzałem zakończył Eder. Portugalczyk precyzyjnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał bramkarza. Stracona bramka podrażniła gospodarzy, którzy coraz pewnej czuli się w atakach ofensywnych. W 22. minucie Daka będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, popisał się zbyt lekkim strzałem, z którym bez problemów poradził sobie Marinato. W ostatnich sekundach pierwszej połowy do wyrównania doprowadzili gospodarze. Dominik Szoboszlai przyjął piłkę na krawędzi pola karnego i strzałem w prawy górny róg bramki pokonał bezradnego bramkarza.

Pięć minut po wznowieniu drugiej połowy Austriacy cieszyli się z kolejnego gola. Junuzović precyzyjnym strzałem z linii pola karnego pokonał rosyjskiego bramkarza. W kolejnych minutach gra była szarpana, mało intensywna, obfitująca w liczne faule. Na kwadrans przed końcem gry goście doprowadzili do wyrównania. Zhivoglyadov posłał piłkę głęboko w pole karne, gdzie czekał niekryty Vitali Lisakovich, który uderzył z bliska głową i mijając bramkarza, trafił w lewy dolny róg bramki. Finalnie, mecz zakończył się remisem 2:2. W drugim meczu tej grupy obrońca tytułu, Bayern Monachium zagra z Atletico Madryt.