dailymail.co.uk

W 1. kolejce grupy E Ligi Mistrzów, Bayern Monachium pokonał na Estadio da Luz Benfikę Lizbona (2:0). Bramki dla “Bawarczyków” zdobyli Robert Lewandowski oraz Renato Sanches.

O sporym pechu może mówić Niko Kovać. Chorwackiemu szkoleniowcowi wypadło trzech zawodników, którzy spokojnie mogliby wyjść w wyjściowej jedenastce. Na urazy narzekają – Kingsley Coman, Corentin Tolisso oraz Rafinha. Jak się okazało tan pierwszy będzie do dyspozycji trenera po rundzie jesiennej.

46 – tyle goli ma już Robert Lewandowski w rozgrywkach Ligi Mistrzów

Sporo krytyki wylało się w ostatnich miesiącach na Roberta Lewandowskiego, który przed meczem z Portugalczykami czekał na bramkę aż 452 minuty. Złą passę reprezentant Polski przerwał już 10. minucie, gdy przyjął futbolówkę w polu karnym i zwodem oszukał defensorów po czym pokonał golkipera. Pop przerwie bramkę dołożył Renato Sanches, który jest wychowankiem klubu z Lizbony, dlatego zawodnik nie okazywał radości.