Udostępnij:

Liga Mistrzów: Milan wygrywa z PSG. Druga porażka podopiecznych Enrique w LM

PSG nie wykorzystało szansy objęcia prowadzenia w grupie F i przegrało z Milanem. Po fantastycznym widowisku Milan rozprawił się z francuską ekipą, pokonując przyjezdnych 2:1 (1:1).

Na San Siro pierwszy gwizdek rozpoczął się od przywitania Gianluigiego Donnarummy. W pierwszej połowie spotkania bramkarz, wychowanek AC Milan, stał na straży bramki przy Curva Sud. Nie wszyscy kibice okazali mu szacunek, rzucając w niego fałszywymi banknotami z napisem "Dollarumma".

Strzelanie rozpoczął w 9 minucie Milan Skriniar. Słowak wykorzystał podanie Marquinhosa i z bliskiej odległości pokonał Mike'a Maignana.

Na odpowiedź Rossonerich nie trzeba było długo czekać. Trzy minuty później na tablicy wyników widniał już remis. Donnaruma obronił strzał Oliviera Giroud, ale wielkim sprytem wykazał się Leao, który natychmiastowym uderzeniem z przewrotki zdobył gola. Portugalczyk zakończył tym samym ofensywną niemoc swojego zespołu w Lidze Mistrzów.

Druga połowa zaczęła się dla Milanu idealnie. Theo Hernandez posłał dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne, a Olivier Giroud wygrał pojedynek główkowy z Milanem Skriniarem i zdobył gola na 2:1.

Do końcowego gwizdka rezultat nie uległ już zmianie i triumf Milanu 2:1 nad PSG stał się faktem.

Bramki: 12. Leão (Giroud), 50. Giroud (T. Hernández) – 9. Škriniar (Marquinhos)

Kartki:   66. Musah (ACM) – 24. Vitinha (PSG), 29. Kolo Muani (PSG), 43. Ugarte (PSG), 55. L. Hernández (PSG), 80. Škriniar (PSG)

Posiadanie piłki: 37 % : 63 %.
Strzały na bramkę: 8:6. Strzały niecelne: 6:6. Rzuty rożne: 3:8. Spalone: 1:1. Faule: 5:13.

AC Milan: Maignan – Calabria, Thiaw, Tomori, T. Hernández – Loftus-Cheek, Musah (84. Krunić), Reijnders – Pulisic (90+2. Florenzi), Giroud, Leão (84. Okafor).
Rezerwowi: Mirante, Nava – Adli, Bartesaghi, Chukwueze, Jović, Pobega.

Trenér: Stefano Pioli

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimi, Marquinhos, Škriniar (89. Barcola), L. Hernández (65. Mukiele) – Zaïre-Emery, Ugarte (60. F. Ruiz), Vitinha (60. Lee Kang-in) – Dembélé, Kolo Muani (60. G. Ramos), Mbappé.
Rezerwowi: Tenas, Letellier – Soler.

Trenér: Luis Enrique

Sędziowie: Gil Manzano – Diego Barbero, Ángel Nevado (ESP)

Widzów: 75 649