Liga Mistrzów: Milan awansuje do półfinału po dramatycznym rewanżu

acmilan

AC Milan awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Rossoneri przetrwali rewanż z Napoli na Estadio Diego Maradona i zremisowali 1:1.

Napoli aktywnie rozpoczęło to spotkanie, Milan pierwszy kwadrans spędził na własnej połowie. Udało się jednak podopiecznym Piolego nie dopuszczać do stuprocentowych okazji. Najaktywniejszym piłkarzem był Politano. W 22. minucie goście po raz pierwszy wyprowadzili kontrę i od razu poskutkowało to rzutem karnym. Na jedenastym metrze ustawił piłkę Olivier Giroud, ale uderzył źle i nie miał problemu z obroną strzału Alex Meret. Wydawało się, że to wydarzenie może być punktem zwrotnym tego spotkania, ale kilkanaście minut później w drużynie gospodarzy boisko musieli opuścić Politano i Mario Rui. W ich miejsce pojawili się Lozano i Olivera. Tuż przed przerwą Rafael Leao przejął piłkę na 30. metrze od własnej bramki popędził przez całe boisko mijając obrońców i podał do Giroud, który trafiając do pustej bramki otworzył wynik spotkania.

Na początku drugiej połowy czarował Kvaratskhelia, ale strzelał nad bramką. Spalletti dokonał ofensywnych zmian, zszedł m.in. Piotr Zieliński. Napoli nie potrafiło jednak muru defensywnego Milanu. W 82. minucie Szymon Marciniak podyktował rzut karny,tym razem dla Napoli. Kvaratskhelia uderzył lepiej niż Giroud, ale Maignan, podobnie jak Meret, wyszedł górą z tego pojedynku. W doliczonym czasie gry Raspadori dośrodkował w pole karne, gdzie najlepiej odnalazł się Victor Osimhen i strzałem głową doprowadził do remisu. To było jednak za późno, aby Napoli zdążyło nadrobić jeszcze jedną bramkę. W ten sposób Milan przetrwał w Neapolu i awansował do półfinału Ligi Mistrzów.