Liga Mistrzów: Manchester City i FC Porto z kolejnymi trzema punktami

Mahrez, Walker, Jesus - Manchester City

W grupie C sytuacja była już klarowna. Zarówno Manchester jak i Porto zapewniły sobie już wcześniej awans, a do Ligi Europy trafi Olympiakos. Z pucharami natomiast definitywnie żegna się Olympique Marsylia.

W pierwszym spotkaniu na City od Manchester Stadium Obywatele przeszli do ofensywy dopiero w drugiej połowie. Tuż po jej wznowieniu gola na 1:0 zdobył Ferran Torres. Niedługo później po zamieszaniu w polu karnym prowadzenie podwyższył Sergio Aguero. W końcówce spotkania Sterling wykorzystał błąd bramkarza i definitywnie ustalił wynik meczu.

Drugie spotkanie rozpoczęło się od kontrowersji, z której zwycięsko wyszli goście. Po zagraniu ręką w polu karnym oraz interwencji VAR ekipie FC Porto przyznano rzut karny. Stały fragment na gola zamienił Otavio. Drugie trafienie padło dopiero w 77. minucie gry, Mateus Uribe wykorzystał swoją szansę i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Gospodarze kończyli to starcie w “dziesiątkę”, ponieważ Ruben Semedo ujrzał z rąk arbitra czerwoną kartkę.