Liga Mistrzów: Inter pokonuje Atletico. Mecz w Eindhoven na remis

Oleg Batrak / Shutterstock.com

Inter Mediolan pokonał Atletico Madryt w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się 13 marca w Madrycie.

– Wiemy, co zrobiliśmy w zeszłym roku, przeżyliśmy magiczne noce razem z naszym klubem i naszymi fantastycznymi fanami. Chcielibyśmy to powtórzyć, wiemy, że są świetne drużyny, które mają takie same aspiracje jak Inter.

– Przewidywanie tego, co wydarzy się jutrzejszej nocy nie jest łatwe, patrząc na kilka ostatnich meczów Atletico, bardzo się zmienili. Widziałem spotkanie z Las Palmas i byli bardzo agresywni. W Superpucharze nie byli tak samo nastawieni, w przedostatnim meczu w Sewilli znów byli inni – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Simone Inzaghi.

Do przerwy nie zobaczyliśmy goli. Dwie okazje stworzył sobie jednak Lautaro Martinez. Argentyńczyk w 36. minucie uderzył piłkę głową, ale strzał był za lekki i nie sprawił problemów Oblakowi. Chwilę później, kapitan Interu znalazł się w idealnej sytuacji na skraju pola karnego i nieczysto kopnął futbolówkę.

Po zmianie stron w dalszym ciągu dominowali gospodarze, a podopieczni Diego Simeone starali się dotrzymać im tempa. Najdogodniejszą z szans zmarnował w 63. minucie Marko Arnautović. Austriak przyjął piłkę w polu karnym i z bardzo bliskiej odległości fatalnie spudłował.

Zeszłoroczni finaliści Ligi Mistrzów dopięli swego 11. minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Wspomniany wcześniej Arnautović postanowił się zrehabilitować i wyprowadzić Nerazzurrich na prowadzenie.

20.02.2024. 1/8 finału Ligi Mistrzów, Stadio Giuseppe Meazza (Mediolan)

Inter Mediolan – Atletico Madryt 1:0 (0:0)

Bramki:  79. Arnautović (La. Martínez)

Inter Mediolan: Sommer – Pavard, de Vrij, Bastoni – Darmian (69. Dumfries), Barella, Çalhanoğlu, Mchitarjan (72. Frattesi), Dimarco (69. Augusto) – Thuram (46. Arnautović), La. Martínez (C).

Atletico Madryt: Oblak – Molina (68. Barrios), Witsel, J. Giménez (46. Savić), Hermoso (68. Mandava), Lino – de Paul, Koke (C), Saúl (54. Morata) – Llorente, Griezmann (78. Correa).

Żółte kartki:  86. Frattesi (INM), 90+4. Augusto (INM) – 53. Hermoso (ATM), 82. Savić (ATM), 84. Morata (ATM), 90+3. Koke (ATM)

Sędziowie: Kovács – Marinescu, Artene

Natomiast w drugim z dzisiejszych spotkań Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z PSV Eindhoven 1:1.

Prowadzenie podopiecznym Terzicia zapewnił Donyell Malen. Przypomnijmy, że Holender przez trzy sezony reprezentował barwy czerwono – białych.

Bramka wyrównująca padła łupem Luuka de Jonga. Były zawodnik między innymi Sevilli pewnie wykorzystał rzut karny.