Liga Mistrzów: Defensywna Chelsea z wymęczonym awansem

źródło: twitter.com/ChelseaFC

FC Porto starało się o zwycięstwo w całej rywalizacji, ale ostrożna Chelsea dopięła swego i zameldowała się w półfinale Ligi Mistrzów.

Gospodarze wyszli na spotkanie z celem uprzykrzania życia piłkarzom gości. Z powodu ich defensywnego nastawienia podczas pierwszej połowy odbyła się tylko jedna godna uwagi akcja. Jesus Corona wyszedł na sytuację sam na sam z Edouardem Mendym, ale przeniósł futbolówkę wysoko nad bramką.

“The Blues” zaatakowali za sprawą Christiana Pulisica dopiero w 70. minucie widowiska. Amerykanina strzał najpierw został zablokowany, a chwilę przed końcem bramkarz zatrzymał go kapitalną interwencją. FC Porto udało się zdobyć gola w ostatniej akcji meczu. Fantastycznymi nożycami popisał się Mehdi Taremi.

Portugalczycy co prawda wygrali w tym spotkaniu, ale odpadli w dwumeczu, ponieważ pierwszy mecz Chelsea wygrała 0:2.