Liga Mistrzów: CR7 znów ratuje Manchester, Villarreal z kolejnym zwycięstwem

Villarreal

Atalanta zremisowała 2:2 z Manchesterem United w ramach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W drugim meczu tej grupy Villarreal bez problemów poradził sobie z ekipą Young Boys wygrywając 2:0.

Na Gewiss Stadium w Bergamo wydarzenia z tego starcia można określić mianem “Pogoń”. I wcale nie jest to Pogoń Szczecin, a Pogoń za dobrym wynikiem i przede wszystkim uniknięciem porażki. Taką “Pogoń” przeprowadzili dziś zawodnicy Czerwonych Diabłów, a konkretnie jeden diabeł – Cristiano Ronaldo! Portugalczyk dwukrotnie uratował swój zespół przed porażką, dziś zrobił to po raz kolejny. Jego oba trafienia padły w czasie doliczonym obu połów. Co wypracowała sobie korzystnego Atalatna, tak tuż przed gwizdkiem sędziego do siatki trafiał Ronaldo.

Worek z bramkami otworzył w 12. minucie Josip Ilicić, który wykorzystał zagranie od Duvana Zapaty. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Ronaldo, który po zagraniu od Bruno Fernandesa posłał piłkę przy lewym słupku. Po zmianie stron gospodarze nie poddali się i ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem to Zapata pokonał Davida De Geę. Gdy wydawało się, że podopieczni Gian Piero Gasperiniego ograją Manchester do akcji wkroczył niezawodny CR7! Mason Greenwood obsłużył go doskonałym podaniem, a Portugalczyk bez przyjęcia oddał strzał na bramkę Musso. Bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję.

W drugim spotkaniu tej grupy Villarreal okazał się lepszy od Young Boys. We wcześniejszym starciu tych ekip zawodnicy Unai’a Emerego mogli cieszyć się zwycięstwem 4:1, dziś w nieco mniejszych rozmiarach także zapewnili sobie komplet punktów. Po bardzo wyrównanym i żywym widowisku Żółta Łódź Podwodna zapewniła sobie drugie miejsce w grupie i jest na dobrej drodze, by awansować do fazy pucharowej. W 36. minucie gry na listę strzelców wpisał się Etienne Capoue. Goście zdołali wyrównać w drugiej połowie po bramce Christiana Fassnachta, jednak arbiter nie uznał tego trafienia z powodu pozycji spalonej. Wynik ustawił w końcówce Arnaut Danjuma.