Liga Mistrzów: Borussia wygrywa i wychodzi z grupy z 1. miejsca. Gol Piszczka

TVP Sport

Choć długo przegrywali, Dortmundczycy ostatecznie zdołali odwrócić losy spotkania. Zwycięstwo dało im także wyjście z grupy z pierwszego miejsca. Wyrównującego gola zdobył Łukasz Piszczek.

Wynik meczu otworzyli gracze Zenita Sankt Petersburg. Po szybkiej wymianie piłki w obrębie szesnastki futbolówka trafiła do Sebastiana Driussiego, który posłał ją obok Romana Burkiego. Bramkarz Borussi był nieco zaskoczony torem lotu piłki i wtoczyła się do bramki tuz obok niego. Trzy minuty później mogło być już 1:1, ale świetną interwencją przy strzale ze skraju szenastki wykazał się Kerzakhov. W 33′ minucie Zenit cieszył się z drugiej bramki, jednak tylko przez chwilę. Azmun po wyjściu sam na sam z bramkarzem trafił, ale był na spalonym. Kolejny poważny akt w ofensywie należał zaś do Borussi i to dopiero przed końcem pierwszej części gry. Dobre dośrodkowanie na głowę Jude’a Bellinghama nie skończyło się jednak golem. Młodziutki Anglik nie najlepiej ustawił się względem piłki i posłał ją nad poprzeczką. Chwilę później spróbował Marco Reus. Wszedł z piłką w pole karne i pięknym, podkręconym strzałem próbował posłać ją w przeciwległy róg. Trafił jednak w słupek.

Chwilę po przerwie kolejną szansę miała rosyjska drużyna. Po zamieszaniu w polu karnym na dobrą pozycję do strzelenia gola wyszedł Marwin Hitz, ponownie jednak zatrzymała go świetna interwencja Burkiego. Wreszcie w 68′ minucie Dortmundczykom udało się wyrównać. W pole karne piłkę wstrzelił Reus, tam dopadł do niej Hummels, ale jego sytuacyjne uderzenie wybronił bramkarz. Wypluł jednak piłkę przed siebie, a z tego skrzętnie skorzystał Łukasz Piszczek pakując ją do siatki. 10 minut później Borussia cieszyła się już ze zwycięskiej bramki. Mocny, kręcony strzał zza linii pola karnego oddał Axel Witsel, Kerzakhov nie zdążył z interwencją przy słupku i piłka zatrzepotała w siatce.

Zwycięstwo w tym spotkaniu i remis w drugim meczu tej grupy zagwarantował Niemcom wejście do 1/8 finału z pierwszego miejsca. Z drugiej lokaty awansowało Lazio.

Zenit Sankt Petersburg 1 : 2 Borussia Dortmund

16′ Driussi – 68′ Piszczek, 78′ Witsel