Liga Mistrzów: Belgowie górą w starciu z Zenitem

W meczu 1. kolejki grupy F Ligi Mistrzów UEFA, Zenit Sankt-Petersburg przegrał na własnym terenie z belgijskim Club Brugge 1:2 (0:0).

Na pierwszą groźną akcję w tym meczu musieliśmy poczekać niemal do końca pierwszej połowy. W 40. minucie Hans Vanaken mocnym strzałem głową próbował pokonać bramkarza, który udaremnił jego zamiary, parując piłkę na rzut rożny. Stały fragment gry nie przyniósł żadnych korzyści drużynie przyjezdnej. Pierwsza połowa nie przyniosła olbrzymich emocji, których oczekuje się od meczów Ligi Mistrzów. Gra była szarpana, mało intensywna, obfitująca w liczne faule, których konsekwencją były żółte kartki pokazywane przez Benoita Bastiena z Francji.

Druga połowa rozpoczęła się od stuprocentowej sytuacji zmarnowanej przez pomocnika gospodarzy Drussiego, który dobijając piłkę po strzale kolegi, minimalnie chybił. Akcja Argentyńczyka wpłynęła pozytywnie na ofensywne poczynania gospodarzy, którzy odważniej zaatakowali rywala. W 60. minucie Sardar Azmoun wbiegł w pole karne  i mocnym  strzałem z pierwszej piłki próbował pokonać bramkarza, ale obrońca jakoś zdołał zablokować strzał. Trzy minuty później to Belgowie cieszyli się z pierwszego gola w tym meczu. Emmanuel Dennis był we właściwym czasie na właściwym miejscu. Nigeryjczyk odebrał odbitą piłkę w polu karnym i trafił nisko tuż przy lewym słupku. Dziesięć minut później gospodarze cieszyli się z bramki wyrównującej. Ethan Horvath próbując zablokować strzał jednego z rywali, interweniował tak niefortunnie, że został trafiony piłką, która zmieniła całkowicie swój kierunek i wpadła do siatki. W doliczonym czasie gry szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili goście. Charles de Ketelaere zamykał perfekcyjne podanie Vormera i strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Finalnie, na Stadion Sankt-Petersburg wygrał Club Brugge 1:2.