Liga Mistrzów: Bayern drugim finalistą! Lyon bezradny

fcbayern.com

W drugim półfinale Ligi Mistrzów Bayern Monachium podejmował ekipę Lyonu. Mecz zakończył się zwycięstwem 3:0, a na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Serge Gnabry. Trzecie trafienie dołożył Robert Lewandowski!

Wiadomo było, że Bayern nie będzie miał tak łatwej przeprawy jak z Barceloną, ale na pewno nie tego się spodziewano co oglądaliśmy na początku. Lyon zaczął grać bardzo ofensywnie co utrudniło Monachijczykom zadanie. Ekipa Hansiego Flicka musiała się cofał głęboko do defensywy, aby zapobiec utracie bramki. Jednak złą passę przerwał w 18. minucie Serge Gnabry, który w indywidualnej akcji zdobył przepięknego gola. Skrzydłowy zszedł ze skrzydła do środka boiska po czym oddał strzał w samo okienko. Kilka chwil później na tablicy wyników było już 0:2! Okazję na gola miał Robert Lewandowski, ale w decydującej fazie Polak poślizgnął się i nie trafił w piłkę. Na szczęście dla Bayernu blisko był Gnabry, który posłał piłkę do siatki.

Po zmianie stron wydawało się, że Bawarczycy trochę odpuścili ze względu na wynik. Grali bardziej na utrzymanie, kontrolowali przebieg, lecz Lyon i tak dążył do strzelenia bramki kontaktowej. Trener wpuścił na boisko Moussę Dembele, który przyczynił się do jeszcze większego zaangażowania ze strony linii pomocy. Najaktywniejszym zawodnikiem był Houssem Aouar, który stworzył kilka szans swoim kolegom. W końcówce spotkania Bayern dobił swoich rywali poprzez rozegranie stałego fragmentu gry. Joshua Kimmich posłał piłkę wprost na głowę Lewandowskiego, a ten pewnym uderzeniem pokonał Anthony’ego Lopesa.