Liga Mistrzów: Barcelona wymęczyła zwycięstwo z Porto. Kontuzja Lewandowskiego

FC Barcelona (Twitter)

FC Barcelona pokonała na wyjeździe FC Porto 1:0 w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów grupy H. Zwycięską bramkę zdobył Ferran Torres, który zmienił Roberta Lewandowskiego. Polak w 34. minucie opuścił boisko z powodu kontuzji.

W pierwszej połowie to FC Porto było stroną przeważającą. Gospodarzom zabrakło jednak konkretów pod bramką Ter Stegena. Piłkarze Conceicao często przerywali akcje Barcy faulami, co nie pozwalało się rozpędzić “Dumie Katalonii”. Po jednym z takich fauli boisko musiał opuścić Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski w 34. minucie opuścił plac gry. Za Lewandowskiego wszedł Ferran Torres i to on w doliczonym czasie gry dał gościom prowadzenie. Techniczny błąd i stratę gracza FC Porto wykorzystał Gundogan, który podał do Ferrana a ten między nogami bramkarza umieścił piłkę w siatce.

Wyborną okazję na doprowadzenie do remisu FC Porto miało w 54. minucie. Pepe był w sytuacji sam na sam, ale nieoczekiwanie dla niego znalazł się Jules Kounde, który wślizgiem zapobiegł oddaniu strzału. Kilka minut później szansę miał Taremi, ale uderzył głową nieznacznie obok słupka. Próbowali jeszcze Wendell i Wanderson. Wydawało się, że szczęście do gospodarzy uśmiechnęło się w 77. minucie. Ręką w polu karnym zagrał Joao Cancelo i Anthony Taylor wskazał na “wapno”. Po analizie VAR okazało się, że jeszcze wcześniej piłkę zagrywał ręką gracz FC Porto. W 83. minucie ponownie wielki pech gospodarzy. Taremi zdobywa bramkę przewrotką, ale był na pozycji spalonej. Barcelona dobrnęła do końca utrzymując prowadzenie i po dwóch spotkaniach ma sześć punktów i pewne prowadzenie w tabeli. Porto zostaje z trzema “oczkami”.