LM: Newcastle United wysoko pokonuje PSG w hicie! Bramka Fabiana Schara ozdobą spotkania

Twitter/X: @NUFC

W meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów Newcastle United pokonało Paris Saint-Germain aż 4:1.

Od samego początku drużyna Newcastle United ruszyła na przyjezdnych wysokim pressingiem. Ekipa gospodarzy była niesiona przez kibiców, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę. Jednak pierwsze, poważne zagrożenie pod bramką stworzyło PSG. Dośrodkowanie Kyliana Mbappe powędrowało do Ousmane Dembele, a piłka po strzale Francuza minimalnie przeleciała obok słupka. W pierwszych minutach spotkania zespół Luisa Enrique nie miał problemów z wyjściem spod opresji rywala, jednak wkrótce paryżanie zaczęli popełniać błędy, a po jednym z nich do siatki trafił Miguel Almiron. Goście wzięli się za odrabianie strat, jednak na nic to się zdawało. Obrona Newcastle spisywała się bardzo dobrze, a wszelkie próby strzałów z dystansu były nieskuteczne. W 39. minucie gorąco zrobiło się w polu karnym PSG, kiedy kilkukrotnie interweniował Gianluigi Donnarumma. Gdy piłka ostatecznie wyszła za plac gry, sędzia nakazał wstrzymać się z jej ponownym rozpoczęciem. Po analizie VAR okazało się, że po uderzeniu głową Dana Burna futbolówka przekroczyła linię bramkową całym obwodem, a piłkarze “Srok” mogli cieszyć się z drugiego trafienia. Sytuacja była z pewnością kontrowersyjna, bo chwilę wcześniej piłka ewidentnie dotknęła ręki Jamaala Lascellesa.

Druga połowa rozpoczęła się dla gospodarzy wyśmienicie, bowiem w 50. minucie mocny strzał Seana Longstaffa znalazł drogę do bramki, a na tablicy wyników widniał rezultat 3:0. Tym razem PSG szybko odpowiedziało. Warren Zaire-Emery fenomenalnie podciął piłkę do wbiegającego za linię defensywną Newcastle Lucasa Hernandeza, a Francuz lekko trącił głową futbolówkę, czym zmylił Nicka Pope’a. Zespół mistrza Francji starał się zdobyć gola kontaktowego, jednak tak się nie stało. Wydawało się, że zawodnicy “Srok” mają to spotkanie pod kontrolą. W doliczonym czasie drugiej części wynik ustalił Fabian Schar. Szwajcar zdobył cudownego gola, nie dając Donnarummie żadnych szans. Ostatecznie Newcastle United pokonało Paris Saint-Germain 4:1. Tym samym ekipa Eddiego Howe’a ma na swoim koncie już cztery punkty w tabeli grupy F.

04.10.2023, 2. kolejka Ligi Mistrzów, grupa F, St. James’ Park (Newcastle)

Newcastle United – Paris Saint-Germain 4:1 (2:0)

Miguel Almiron 17′, Dan Burn 39′, Sean Longstaff 50′, Fabian Schar 90+1′ – Lucas Hernandez 56′

Newcastle United: Nick Pope – Kieran Trippier, Jamaal Lascelles, Fabian Schar, Dan Burn – Sean Longstaff, Bruno Guimaraes, Sandro Tonali (65′ Elliot Anderson) – Miguel Almiron (71′ Jacob Murphy), Alexander Isak, Anthony Gordon (90+3′ Matt Targett)

Paris Saint-Germain: Gianluigi Donnarumma – Achraf Hakimi, Marquinhos, Milan Skriniar, Lucas Hernandez – Miguel Ugarte (64′ Vitinha), Warren Zaire-Emery – Ousmane Dembele, Kylian Mbappe, Randal Kolo Muani (57′ Bradley Barcola) – Goncalo Ramos

Żółte kartki: Bruno Guimaraes, Anthony Gordon, Nick Pope – Lucas Hernandez, Achraf Hakimi, Ousmane Dembele, Warren Zaire-Emery

Sędzia: Istvan Kovacs (Rumunia)

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZGRYWANYCH W ŚRODĘ (04.10) W RAMACH 2. KOLEJKI LIGI MISTRZÓW

Royal Antwerp FC – Szachtar Donieck 2:3

Atletico Madryt – Feyenoord 3:2

Crvena Zvezda – Young Boys Berno 2:2

Borussia Dortmund – AC Milan 0:0

RB Lipsk – Manchester City 1:3

Celtic – Lazio 1:2

FC Porto – FC Barcelona 0:1