Liga Konferencji Europy: Legia Warszawa pokonała Bośniaków i umocniła się na fotelu lidera

legia.com

W meczu rewanżowym, Legia Warszawa ograła Zrinjski Mostar (2:0) przy Łazienkowskiej w 4. kolejce Ligi Konferencji Europy. Bramki dla legionistów zdobyli Rafał Augustyniak oraz Josue.

Wicemistrzowie Polski podchodzili do dzisiejszej rywalizacji jako lider grupy E, wyprzedzając Aston Villę lepszym bilansem w bezpośrednim starciu. Ważne dla stołecznego klubu było wyjazdowe zwycięstwo ze Zrinjskim (2:1) przed dwoma tygodniami. – W ostatnich dwóch meczach zwyciężyliśmy i zachowaliśmy czyste konto, dlatego daje to nam większą pewność siebie. Teraz najważniejsze jest, by dalej wygrywać – mówił Kosta Runjaić.

Wiemy, że nasi rywale to nieprzyjemny przeciwnik. W Birmingham przez dziewięćdziesiąt minut byli w stanie zachować czyste konto i stracili gola dopiero w końcówce. Będziemy potrzebować dużo cierpliwości, aby wygrać czwartkowy mecz. Są bardzo groźni w fazach przejściowych i stałych fragmentach gry. Będziemy musieli zneutralizować ich mocne strony. Naszym celem będzie jak najszybsze objęcie prowadzenia – dodał.

W 14. minucie czujnością przy rzucie rożnym wykazał się Rafał Augustyniak, który wspaniale wykończył dośrodkowanie. W 29. minucie Patryk Kun został sfaulowany w polu karnym i sędzia po krótki zastanowieniu wskazał na jedenasty metr. Na 2:0 podwyższył kapitan Josue, który pewnie wykorzystał jedenastkę. Od pierwszych minut przewaga gospodarzy była bezapelacyjna i Bośniacy na niewiele sobie pozwalali.

Po zmianie stron, nieco odważniej zaczęli grać goście, lecz nie potrafili wywrzeć presji na dłuższą chwilę. W 69. minucie po pięknie rozegranym ataku przez legionistów, doskonałą okazję zmarnował Paweł Wszołek, który z bliskiej odległości nie trafił w światło bramki. Ostatecznie trzy punkty pozostały w stolicy i z dorobkiem dziewięciu punktów, to Legia prowadzi w grupie. Warszawianie w następnym pojedynku zmierzą się z Aston Villą 30 listopada.