Liga Konferencji Europy: Lech Poznań pewnie wygrywa z Austrią Wiedeń

Lech Poznań

pilkarskiswiat.com

Lech Poznań pokonał Austrię Wiedeń 4:1 w meczu 2. kolejki UEFA Europa Conference League. Gole dla Kolejorza strzelili Mikael Ishak, Michał Skóraś i dwukrotnie Kristoffer Velde. Dla rywala bramkę honorową zdobył Mattias Braunoder.

Lech od początku spotkania preferował grę ofensywną i był lepszą drużyną. Po upływie kwadransa Kolejorz mógł objąć prowadzenie, ale Joao Amaral fatalnie zmarnował bardzo dobrą okazję. Portugalczyk nie załamał się jednak po niepowodzeniu, a w 28. minucie kapitalnym podaniem obsłużył Mikaela Ishaka. Szwed wyszedł sam na sam z golkiperem Austrii i bezlitośnie go pokonał. Niestety podopieczni Johna van den Broma prowadzenie utrzymali niecałą minutę, bo chwilę później do wyrównania doprowadził Mattias Braunoder. W pierwszej połowie goście mogli jeszcze prowadzić, ale Filip Bednarek zatrzymał Manfreda Fischera i uratował poznaniakom remis do końca pierwszej połowy.

Po przerwie mistrzowie Polski wyszli z nadzieją na zwycięstwo, ale przez pewien czas na to się nie zanosiło, ponieważ Kolejorz miał problem ze stworzeniem sytuacji. W 64. minucie jednak Joel Pereira dośrodkował w pole karne, a tam z pierwszej piłki idealnie strzelił Michał Skóraś i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Nie były to ostatnie gole dziś w Poznaniu, bo dwukrotnie na listę strzelców wpisał się jeszcze Kristtofer Velde. Norweg trafił odpowiednio w 76. i 90. minucie, zapewniając tym samym okazałą wygraną Lechowi i pozycję wicelidera w grupie C Ligi Konferencji Europy.

Lech Poznań – FK Austria Wiedeń 4:1 (1:1)

Mikael Ishak 28′, Michał Skóraś 64′, Kristoffer Velde 76′, 90′ – Mattias Braunoder 29′

Lech: Filip Bednarek – Joel Pereira, Lubomir Satka, Antonio Milić, Pedro Rebocho (Barry Douglas 46′) – Filip Szymczak (Kristoffer Velde 58′), Jesper Karlstrom, Nika Kvekveskiri (Radosław Murawski 58′), Michał Skóraś, Joao Amaral (Filip Marchwiński 69′) – Mikael Ishak (Filip Dagerstal 85′)

Austria: Christian Fruchtl – Reinhold Rafntl, Lukas Muhl, Lucas Galvao, Marvin Martins (Dario Kreiker 66′) – Manfred Fischer, James Holland (Georg Teigl 71′), Mattias Braunoder – Andreas Gruber (Haris Tabaković 77′), Aleksandar Jukić  (Muharem Husković 60′), Dominik Fitz (Can Keles 71′)

Żółte kartki: Pedro Rebocho, Filip Szymczak, Barry Douglas, Filip Bednarek – Andreas Gruber, Lucas Galvao, Mattias Braunoder

Sędzia: Peter Kjaersgaard