Liga Konferencji Europy: Dzień niespodzianek, faworyci przegrywają

Czwartkowego wieczoru doszło także do kilku zaskakujących wyników w Lidze Konferencji Europy.

Liga Konferencji Europy jest czasem postrzegana jako piąte koło u wozu europejskich rozgrywek, jednakże i tam potrafią padać zaskakujące wyniki.

I tak też było w rywalizacji AS Romy z Bodo/Glimt. Co prawda Jose Mourinho dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie rzymian, ale to w żaden sposób nie usprawiedliwia wyniku. Norwegowie strzelili bowiem aż.. 6 bramek! Strzelanie rozpoczęli już w 8 minucie i wyszli na prowadzenie za sprawą sprytnego gola Erika Botheima. W 20′ minucie Patrick Berg strzelił z dystansu i podwyższył wynik spotkania. Po ośmiu minutach Amadou Diawara podał do Carlesa Pereza a ten pokonał bramkarza rywali. I ze strony Romy to na tyle.. W drugiej połowie gospodarze zagrali koncert. Na początku drugiej połowy Botheim otrzymał prostopadłe podanie od Alfonsa Sampsteda i strzelił drugiego gola. W 71′ minucie Ola Solbakken został uruchomiony podaniem, którego autorem był Botheim. Wpadł w pole karne i wykonał świetny strzał w górny róg będąc sam na sam z bramkarzem. Zaledwie siedem minut później Botheim zagrał długie podanie, które odebrał Amahl William Pellegrino. Ten kiwnął i oddał mocny strzał w prawy dolny róg bramki. Ostatnia bramka należała do Solbakkena.

Bodo/Glimt – AS Roma 6:1

Botheim 8′, 52′, Berg 20′, Solbakken 71′, 80′, Pellegrino 78′ – Perez 28′

W meczu w Rotterdamie Tymoteusz Puchacz wyszedł w podstawowym składzie, ale to i tak nie uchroniło berlińczyków przed porażką. Alireza Jahanbakhsh w 11′ minucie odebrał podanie w polu karnym i wyprowadził Feyenoord na prowadzenie. Brian Linssen w 29′ minucie po ładnej akcji zespołowej strzelił gola i było już 2:0 dla gospodarzy. Goście zdołali odpowiedzieć tylko w 35′ minucie za sprawą Taiwo Awoniyiego. Napastnik wyskoczył najwyżej w polu karnym wykorzystując wrzutkę Christophera Trimmela. W drugiej połowie byliśmy świadkami tylko jednego gola. Luis Sinisterra wbił z bliska piłkę do siatki. Puchacz rozegrał 78 minut.

Feyenoord – Union Berlin 3:1

Jahanbakhsh 11′, Linssen 29′, Sinisterra 76′ – Awoniyi 35′

Bez niespodzianek nie obyło się także w innym holenderskim mieście. Nie od dziś wiadomo, że Tottenham traktuje rozgrywki LKE trochę po macoszemu, jednak nadal pozostawali faworytem do wygrania całego turnieju. Po dzisiejszym meczu z Vitesse plany wydają się bardziej odległe. Podopieczni Nuno Espirito Santo przegrali z Holendrami 0:1. Strzelcem gola okazał się Maximilian Wittek.

Vitesse – Tottenham 0:1