Liga Europy: Znamy pary ćwierćfinałowe! Trudne losowanie dla faworytów

Poznaliśmy pary ćwierćfinałów Ligi Europy. Wiemy z kim zagrają faworyci do zdobycia trofeum i na kogo mogą trafić w półfinałowych spotkaniach.

W grupie zespołów, które będą rywalizować w ćwierćfinałach, przewagę mają Hiszpanie i Anglicy. Obie nacje mogą pochwalić się czterema reprezentantami (po dwóch na jeden kraj). Są to Granada i Villareal, a także Arsenal Londyn oraz Manchester United.

Faworytem do zdobycia trofeum można określić ostatni włoski zespół w europejskich pucharach – AS Romę, a także zawsze silny i niebezpieczny Ajax Amsterdam. Oba zespoły bez większych problemów poradziły sobie w poprzedniej fazie rozgrywek. Szczególnie trudną parę mieli Rzymianie, którzy musieli pojedynkować się z Szachtarem Donieck. Jednak w dwumeczu padł bardzo wysoki i jednoznaczny wynik 5:1, na korzyść szóstej drużyny Serie A.

Mamy również pewne niespodzianki, tzw. czarne konie. Do ćwierćfinału dotarły Slavia Praga i Dinamo Zagrzeb. Oba zespoły przebojem wdarły się do kolejnej rundy, po drodze pokonując w dramatycznych okolicznościach swoich faworyzowanych przeciwników.

Ćwierćfinałowe pary Ligi Europy:

  1. Granada – Manchester United
  2. Arsenal – Slavia Praga
  3. Ajax Amsterdam – AS Roma
  4. Dinamo Zagrzeb – Villareal CF

Półfinałowe pary Ligi Europy:

  1. Granada/Manchester United – Ajax Amsterdam /AS Roma
  2. Dinamo Zagrzeb/Villareal CF – Arsenal/Slavia Praga

OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *