Liga Europy: Wielka kompromitacja Tottenhamu! Dinamo Zagrzeb z awansem

Dinamo Zagrzeb

Wielka sensacja miała miejsce na stadionie Maskimira w Zagrzebiu. Dinamo pomimo porażki w pierwszym starciu 0:2 pokonało Tottenham po dogrywce 3:0! Tym samym ekipa Jose Mourinho żegna się z europejskimi pucharami!

Największa kompromitacja Jose Mourinho stała się faktem. Tottenham nigdy nie odpadł w europejskich pucharach przy zaliczce w pierwszym meczu 2:0. Do dzisiaj! Nie wiadomo jaką taktykę obrał portugalski szkoleniowiec, ale okazała się ona katastrofalna w skutkach. Ewidentna chęć postawienia na defensywę i obronę korzystnego rezultatu z Londynu kompletnie się nie powiodła. Dynamo atakowało od pierwszej minuty praktycznie do samego końca. Byli bardzo zdeterminowani by wyszarpać ten awans i ta sztuka się udała!

Wielkie spotkanie rozegrał przede wszystkim Mislav Orsic. Na jego trafienie kibice musieli czekać aż do 63. minuty, wtedy rozpoczął swój koncert. Na kilka minut przed zakończeniem meczu doprowadził on do dogrywki. Spurs nie miało żadnych argumentów by w jakikolwiek sposób w doliczonym czasie przechylić szalę na swoją korzyść. W dogrywce rozpoczęła się bitwa ostateczna. Bohaterem ponownie został Mislav Orsic, który ustrzelił hat-tricka. Tottenham próbował jeszcze coś wykreować, coś stworzyć, lecz na próżno. Kolejne sytuacje marnowali Kane, Bale, Lo Celso, czy Carlos Vinicius. Ostatecznie to ekipa z Zagrzebia zagra w ćwierćfinale Ligi Europy!