Liga Europy: West Ham deklasuje Lyon. Barca za burtą mimo pogoni w końcówce – komplet wyników

The Telegraph

Emocji w rewanżach Ligi Europy nie brakowało. Największym zaskoczeniem z pewnością jest odpadnięcie z rozgrywek Barcelony. West Ham zaś nadspodziewanie łatwo odesłał do domu Lyon. Rangersi zaś do awansu potrzebowali dogrywki.

Po 1:1 w pierwszym spotkaniu w Niemczech, większość na pewno spodziewała się dominacji Barcy na Camp Nou. Nic jednak bardziej mylnego, bo po 67′ minutach gry Eintracht prowadził już trzema bramkami. Zapowiadało się więc na deklasację na terenie hiszpańskiej ekipy. Barca rzuciła się jednak do odrabiania strat w samej końcówce, która zresztą potrwała niesamowicie długo. Gole Busquetsa i Depaya jednak nie wystarczyły i to Eintracht zagra w półfinale.

Rywalem niemieckiej ekipy będzie West Ham, który po heroicznej walce w pierwszym meczu grając całą połowę w dziesięciu zdołał urwać remis. Tym razem mimo całkiem solidnej gry Lyonu, to “Młoty” zdominowały rewanż we Francji i to oni zagrają półfinał z Eintrachtem. Strzelanie zaczął Dawson, który wykorzystał rzut rożny i zdobył gola głową. Drugą bramkę zdobył kapitan West Hamu, Declan Rice. Uderzył mocno zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od dwóch przeciwników i nie dała szans Pollersbeckowi. Dzieła zniszczenia dokonał zaś niezawodny w tym sezonie Jarrod Bowen.

Stawkę półfinałów zamykają zaś Rangers i RB Lipsk, które to ekipy zawalczą ze sobą o finał. Rangersi po dogrywce okazali się lepsi od Bragi, a Lipsk dość zdecydowanie odprawił Atalantę Bergamo.

FC Barcelona 2 : 3 Eintracht Frankfurt

90+1′ Busquets, 101′ Depay (k.) – 4′ (k.) i 67′ Kostić, 36′ Borre

Olympique Lyon 0 : 3 West Ham

0 – 38′ Dawson, 44′ Rice, 48′ Bowen

Atalanta 0 : 2 RB Lipsk

0 – 18′ i 77′ Nkunku

Rangers 3 ; 1 SC Braga

2′ i 44′ Tavernier, 101′ Roofe – 83′ Carmo