Liga Europy: Vitoria remisuje z Arsenalem

W meczu 4. kolejki UEFA Europa League Vitoria zremisowała z Arsenalem 1:1. Londyńczyków na prowadzenie wyprowadził Shkodran Mustafi, do remisu doprowadził Bruno Duarte.

Dla gospodarzy mecz z Arsenalem był meczem ostatniej szansy, jeśli by przegrali to marzenia o awansie mogli odłożyć na przyszły sezon. Arsenal przed dzisiejszym spotkaniem zajmował pierwsze miejsce i jeśli dziś odniósłby zwycięstwo byłby już praktycznie pewny awansu.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali gospodarze. Rodrigues Pepe strzelił sprzed pola karnego i trafił w słupek. Chwilę później okazję na strzelenie gola miał Lucas Evangelista, ale po jego uderzeniu świetnie interweniował Emiliano Martínez. Arsenal wreszcie odpowiedział w 23. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Dani Ceballos, a tuż nad bramką główkował Rob Holding. Chwilę później ponownie do ataku ruszyli gospodarze. Tym razem minimalnie niecelnie kopnął Davidson. W końcówce pierwszej połowy jeszcze jedną okazję miał Evangelista, lecz tym razem fatalnie strzelił w trybuny i do przerwy Vitoria remisowała z Arsenalem 0:0.

Na początku drugiej połowy gospodarzy na prowadzenie mógł wyprowadzić Davidson jednak fatalnie kopnął w trybuny. W 62. minucie gola dla Arsenalu mógł strzelić Shkodran Mustafi, ale główkował tuż nad bramką. Kwadrans przed końcem spotkania z rzutu wolnego uderzał Denis Poha, lecz uderzył w środek i Martínez nie miał problemu ze złapaniem futbolówki. Gdy wydawało się, że to gospodarze pierwsi strzelą bramkę to niespodziewanie zrobił to Arsenal. W 81. minucie Nicolas Pépé dośrodkował z rzutu wolnego, a uderzeniem głową Douglasa Jesusa pokonał Mustafi. Podopieczni Unaia Emery’ego nie utrzymali jednak korzystnego w wyniku i w doliczonym czasie gry stracili bramkę. W dużym zamieszaniu głową piłkę do Bruno Duarte podał Rochinha, napastnik Vitorii uderzył z przewrotki i doprowadził do remisu.

Ostatecznie w tym meczu więcej goli nie padło i gospodarze na pewno nie są z takiego obrotu spraw zadowoleni, bo mieli oni zdecydowanie więcej okazji bramkowych od Arsenalu i gdyby byli bardziej skuteczni to bez problemu zgarnęliby dziś komplet punktów, a Arsenal jak zwykle zagrał bez pomysłu, zdobył szczęśliwego gola, a i tak nie potrafił utrzymać prowadzenie, przed Unaiem Emerym trudne dni.