Liga Mistrzów: Robert Lewandowski zapewnia Bayernowi awans do fazy pucharowej

W środowym meczu 4. kolejki Champions League, Bayern Monachium na Allianz Arena pokonała Olympiakos Pireus (2:0). Bramkę dla gospodarzy zdobył Robert Lewandowskiego, dla którego było to szóste trafienie w obecnej edycji Ligi Mistrzów.

Już bez Niko Kovaca na ławce trenerskiej “Bawarczycy” podjęli Greków. Tymczasowo stery w klubie przejął 54-letni Hans-Dieter Flick, który przed laty był asystentem Joachima Löwa w reprezentacji Niemiec, a ostatnio pracował jako asystent Chorwata. Robert Lewandowski ostatnio odczuwa problemy z pachwiną i jeszcze w tym roku prawdopodobnie przejdzie operację. Zespół ze stolicy Bawarii prowadził z kompletem punktów w grupie B.

Długo kibice gospodarzy oczekiwali na pierwszą dogodną okazję. W 34. minucie Kingsley Coman po indywidualnej akcji przedarł się w pole karne i piekielnie mocno uderzył i Jose Sa wykazał się fantastycznym refleksem. Dziesięć minut później Joshua Kimmich zacentrował do Benjamina Pavarda, a ten strzałem głową obił piłką słupek. Bayern Monachium zdominował rywali, ale większej poprawy w grze nie widać. Tuż po zmianie stron Leon Goretzka było bliski wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie, lecz futbolówka raz jeszcze odbiła się od obramowania bramki. W 69. minucie w końcu Kingsley Coman z prawej strony dośrodkował do Roberta Lewandowskiego, a ten z pierwszej piłki pokonał bezradnego Jose Sa. Wynik meczu ustalił Ivan Perisić, który pojawił się na boisku kilkadziesiąt sekund wcześniej.