Liga Europy: Villarreal, Ajax Amsterdam i Slavia Praga grają dalej

źródło: twitter.com/DaniParejo

Kolejne mecze rewanżowe w Lidze Europy były tylko formalnością dla niektórych ekip. Do dalszej fazy prawo gry wywalczyły sobie Villarreal, Ajax Amsterdam i Slavia Praga.

Villarreal – Dynamo Kijów 2:0

Żółta Łódź Podwodna po raz drugi pokazała ekipie z Kijowa, że jeszcze nie jest to ten etap, by mogli oni awansować. To Villarreal okazał się lepszy w całym dwumeczu. Dziś wygrali rezultatem 2:0, a oba gole jeszcze w pierwszej połowie zdobył Gerard Moreno. Goście nie mieli zbyt wielu szans, by zagrozić bramce Sergio Asenjo i ostatecznie pożegnali się z rozgrywkami.

Young Boys – Ajax Amsterdam 0:2

Ajax przypieczętował, dopełnił formalności w dzisiejszej konfrontacji. Tydzień temu wygrali oni 3:0 w Amsterdamie, a dziś 2:0. Pierwszego gola zdobył w 21. minucie David Neres, a prowadzenie podwyższył po zmianie stron Dusan Tadic pewnie wykorzystując rzut karny. Young Boys kilka chwil później zdobyło bramkę kontaktową, ale nie została ona uznana z powodu spalonego.

Rangers – Slavia Praga 0:2

Po remisie w pierwszej konfrontacji obu tych ekip faworyta ciężko było wskazać. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła czeska Slavia. W 14. minucie gry wynik otworzył Peter Olayinka, który wykorzystał zagranie od Jana Borila. W drugiej połowie gra mocno zaostrzyła się, czego wynikiem były dwie czerwone kartki dla podopiecznych Stevena Gerarda. W konsekwencji Slavia podwyższyła prowadzenie grając w przewadze. Korzystny rezultat dowiozła do końca i tym samym pewnie awansowała do następnej fazy.