Liga Europy: Szkoci górą nad Polakami. Rangers FC wygrywa 1:0 z Lechem Poznań

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

W 2 kolejce fazy grupowej Ligi Europy poznański Lech musiał obejść się smakiem na Ibrox Stadium, gdyż Rangers FC wygrali w tym spotkaniu 1:0. Jedyną bramkę strzelił Alfredo Morelos.

Możesz mieć Lamborghini, Audi, BMW, Malucha, i wszystkie walory graficzne wyglądają niezwykle dobrze, tylko nigdzie nie zajedziesz, skoro nie masz paliwa.

Ten opis przypomina trochę grę Lecha. Niby gra wygląda fajnie, klepią od bramkarza, podają po okręgu, i super. Tylko efekty są takie, że “Kolejorz” jako jedyny ze wszystkich 48 drużyn, jakie grały dziś w Lidze Europy nie oddał celnego strzału.

Sam mecz w I połowie był wyrównany. Gospodarze stwarzali sobie sytuacje głównie po wrzutkach, bardzo aktywnego dzisiaj, Barisicia. Brakowało jednak trochę dokładności, bo w dogodnych sytuacjach znaleźli się Kent czy Roofe, jednak piłka przelatywała daleko obok słupka. Jedyny celny strzał w pierwszych trzech kwadransach oddał Arfield, jednak nie mógł on zaskoczyć Bednarka. Sam Lech konstruował akcję od tyłu, dużo podawał, grał cierpliwie, stworzył parę sytuacji. Strzelał Ramirez, próbował Ishak, centrostrzałem popisał się Moder. Wszystkie te próby były niecelne, a szkoda, bo gołym okiem widać było, że bramkarz Rangers, McGregor, dobrze dysponowany nie był (chociażby podanie na rzut rożny).

Pierwsze 15 minut II połowy wciąż było dosyć wyrównane, nawet z lekkim, ale naprawdę, bardzo lekkim wskazaniem na Lecha, ale nagle, paliwa zabrakło. Poznaniacy się cofnęli i czekali co zrobią rywale, którzy posłali do boju Morelosa. Kolumbijczyk rozruszał grę ofensywną gospodarzy, gdyż Bednarek miał więcej pracy, aż w końcu, w 68. minucie skapitulował. Później Lech jeszcze próbował, ale brakowało tego polotu, którym imponował przez pierwszą godzinę gry.

Szkoda, że Lech po dwóch pierwszych meczach jest bez punktu, ale teraz dwa mecze pod rząd ze Standardem Liege, który dostał dzisiaj trójkę od Benfiki, także szansa na pierwsze punkty w tegorocznej edycji Ligi Europy już w najbliższy czwartek.

29.10.2020r, 2 kolejka UEFA Europa League, Ibrox Stadium (Glasgow)

Rangers FC 1:0 Lech Poznań (0:0)

Alfredo Morelos 68′

Rangers FC: McGregor – Tavernier, Goldson, Balogun, Barisić – Kamara, Davis, Arfield – Hagi, Roofe, Kent

Lech Poznań: Bednarek – Czerwiński, Šatka, Rogne, Kravets – Skóraś, Moder, Marchwiński, Puchacz, Ramirez – Ishak

Sędzia: Kristo Tohver

Żółte kartki: Mikael Ishak, Leon Balogun, Connor Goldson