Liga Europy: Sevilla w wielkim finale! Słaba skuteczność Manchesteru

Twitter: Sevilla Futbol Club

W pierwszym półfinale Ligi Europy Sevilla podejmowała Manchester United. Mecz zakończył się zwycięstwem Andaluzyjczyków 2:1, a na listę strzelców wpisali się Bruno Fernandes, Suso oraz Luuk de Jong.

Spotkanie początkowo zapowiadało się na wyrównane, lecz Manchester szybko dał znać, że zamierza tutaj dziś wygrać. Już w 9. minucie wykorzystali szansę i wyszli na prowadzenie. Faulowany w polu karnym był Marcus Rashford, a Bono z jedenastu metrów pokonał Bruno Fernandes. Sevilla jak do tej pory nie miała zbytnio szans, co prawda grali swoje, ale nie wiele z tego wynikało. Los Nerwionenses w końcu znaleźli sposób na defensywę rywala i w 26. minucie doprowadzili do wyrównania. Gola po zagraniu Sergio Reguilona zdobył Suso.

Podopieczni Julena Loptegui’ego grali w późniejszej fazie meczu na znudzenie, usypianie przeciwnika. Długa liczba podań oraz wymienność pozycji miały zdezorganizować drużynę Ole Gunara Solskjeara, lecz ci zachowali spokój i koncentrację. Czerwone Diabły natychmiast doskakiwali do zawodników, by odebrać im piłkę, co bardzo często im się udawało. Dobrą okazję na gola miał Rashford, lecz Bono zachował spokój.

Po zmianie stron Sevilla przez prawie 20. minut nie istniała! Manchester miał blisko sześć sytuacji stuprocentowych i każda powinna zakończyć się golem. Obrona Los Nerwionenses zachowała się świetnie, radziła sobie bez większych problemów, znakomite interwencje notował Bono, który niewątpliwie był najjaśniejszą postacią. W szczególności przy akcjach sam na sam z Rashfordem i Greenwoodem wykazał się wielkim refleksem i czujnością.

Ekipa z Andaluzji nie poddała się jednak i potrafiła później stworzyć sobie kilka okazji. Potrafiła przede wszystkim wykorzystać to czego Manchester nie mógł – potrafiła strzelić gola! W 78. minucie Jesus Navas idealnie wypatrzył Luuka de Jonga w polu karnym i do niego posłał górną piłkę. Ten prostym strzałem pokonał Davida de Geę i tym samym wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Czerwone Diabły do końcowych minut walczyły o bramkę wyrównującą, lecz nie potrafiły złamać muru ustawionego przez Sevillę. Ostatecznie do podopieczni Julena Lopetegui’ego zagrają w finale Ligi Europy! Rywala wyłoni jutrzejsza rywalizacja Inter – Szachtar.