Liga Europy: Raków Częstochowa urwał punkty ze Sportingiem Lizbona

Fabian Piasecki zapewnił remis Rakowowi Częstochowa ze Sportingiem Lizbona (1:1) w trzeciej kolejce Ligi Europy.

Mistrzowie Polski zaczęli zmagania w fazie grupowej od wyjazdowej porażki z Atalantą Bergamo (0:2). Zdecydowanie liczono na lepszy wynik z austriackim Sturmem Graz, ale trafienie Williama Bovinga przyniosło kolejne niepowodzenie. – Będziemy jednak chcieli podejść do tego spotkania grając według własnych zasad, mając swój plan na ten mecz i starać się wykorzystać elementy, które pokazaliśmy zawodnikom na analizie, a w których możemy być lepsi od Sportingu lub nawiązać z nim rywalizację – mówił Dawid Szwarga.

W ósmej minucie, arbiter wyrzucił z boiska Szweda Viktora Gyokeresa, który paskudnie sfaulował Zorana Arsenicia i Chorwat nie mógł kontynuować gry przez kłopoty z nogą. W 14. minucie Sebastian Coates odtworzył wynik strzałem głową po rzucie rożnym. Medaliki nie potrafiły wykorzystać przewagi liczebnej. Na domiar złego pojawiało się po ich stronie mnóstwo niedokładności i nerwowości. Raków był bliski wyrównania w 48. minucie, ale Jean Carlos Silva nieznacznie się pomylił. W końcu w 79. minucie Fabian Piasecki wykończył akcję i częstochowianie zdobyli historyczną bramkę w europejskich pucharach. Dla Rakowa to pierwszy punkt i za tydzień wybierze się na rewanż w Lizbonie.