Liga Europy: Pewna wygrana Bayeru Leverkusen!

facebook.com/bayer04leverkusen

Na Ibrox Stadium w Glasgow Szymon Marciniak był rozjemcą bardzo ciekawego spotkania. Podopieczni Stevena Gerarda podejmowali drużynę Aptekarzy. Gospodarze przegrali 1:3 i mocno utrudnili sobie sytuację o wyjście dalej.

Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja Bayeru Leverkusen. Przejęli oni inicjatywę, prowadzili otwarty futbol, na który Rangersi nie mogli znaleźć sposobu. Dodatkowo mieli jedną dobrą sytuację, ale jeszcze lepiej spisał się bramkarz. Mówiąc w skrócie, gospodarze po prostu nie dojechali. W 37. minucie Kai Havertz pewnie wykorzystał rzut karny, czym tylko potwierdził dominację Aptekarzy.

Po zmianie stron widowisko zrobiło się już takie jakie powinno być od pierwszego gwizdka. Gospodarze w końcu zaczęli prezentować się dobrze w ofensywie, zaczęli nam dawać konkrety. Jednak Bayer nie zamierzał dać się stłamsić i odpowiadał tym samym. W 67. minucie prowadzenie podwyższył Charles Aranguiz, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i bez większych problemów posłał piłkę do siatki. Rangersi postawili na swoim i dopięli swego. W 75. minucie całkowicie zaskoczyli podopiecznych Petera Bosza podczas rozegrania stałego fragmentu gry. Gola kontaktowego zdobył obrońca George Edmundson. Przed końcowym gwizdkiem polskiego sędziego dał jeszcze o sobie znać rezerwowy Leon Bailey, który ustawił wynik tego meczu na korzyść gości.