Liga Europy: Kompromitacja Romy na koniec fazy grupowej

Sky Sport

Rzymianie pewni awansu z pierwszego miejsca zagrali katastrofalny mecz i przegrali aż 1:3.

Dla obu drużyn był to już właściwie mecz o nic. CSKA Sofia nie miała szans na awans, a Romie nikt nie mógł już zabrać pierwszego miejsca w grupie A. Podopieczni Fonseci wyszli zatem mocno rozluźnieni i ponieśli dotkliwą porażkę na wyjeździe. Skład zestawiony tak, by dać odpocząć pierwszej drużynie nie pokazał się z dobrej strony i z pewnością nie napawa optymizmem szkoleniowca, który przecież będzie musiał jakoś rotować w tym niezwykle intensywnym sezonie.

Rzymska tragedia zaczęła się już w 5′ minucie. Nieudolne wybicie dośrodkowania i piłka wylądowała wprost pod nogami Tiago Rodriguesa. Ten niewiele myśląc uderzył mocno po ziemi, Piłka leciała mniej więcej tam gdzie ustawił się bramkarz, wydawało się, że zdąży interweniować. Niestety dla kibiców Romy zrobił to zbyt późno i piłka pod jego ręką wpadła do siatki. Wyrównanie nadeszło zaś kilkanaście minut później. W polu karnym piłkę otrzymał Tommaso Milanese. Wychowanek Romy zgasił futbolówkę do ziemi i szybkim strzałem trafił tuż przy słupku nie dając szans bramkarzowi gospodarzy. Było to jego premierowe trafienie w składzie pierwszej drużyny. W tym momencie zdawać się mogło, że Roma przejmie już kontrolę i przełamie rywala. Nic takiego jednak nie miało miejsca i po następnych około 10 minutach było już 2:1. Niefrasobliwe zagranie w środku pola Amadou Diawary do rywala, szybka prostopadła piłka i Ali Sowe wyprowadził CSKA na prowadzenie.

Ostateczny cios drużyna z Sofii zadała 10 minut po zmianie stron. Walnie przyczynił się do tego Federico Fazio, który po raz kolejny pokazał, że bliżej mu do emerytury niż gry na europejskim poziomie. Otóż argentyński stoper bezmyślnie i bez rozejrzenia się wokół zagrał piłkę wzdłuż własnego pola karnego. Tak się akurat złożyło, że dokładnie tam gdzie Fazio bezładnie kopnął piłkę był już Sowe. Po chwili zaś mógł już celebrować swojego drugiego gola w tym meczu. Nie miał problemów z pokonaniem Boera.

CSKA Sofia 3 : 1 AS Roma

5′ Rodrigues, 34′ i 55′ Sowe – 22′ Milanese