Liga Europy: Kolejna porażka Rakowa Częstochowa. Podopieczni Szwargi pozostają na ostatnim miejscu w grupie

Oleksandr Osipov / Shutterstock.com

Raków Częstochowa uległ na wyjeździe ekipie Sportingu Lizbona 1:2. Piłkarze Dawida Szwargi od 12 minuty byli zmuszeni grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Racovitana.

Wynik spotkania w 14 minucie otworzył Pedro Goncalves. Portugalczyk pewnie wykorzystał rzut karny.

W drugiej połowie pomocnik z Lizbony skompletował dublet dzięki ponownemu uderzeniu z 11 metrów.

Raków pomimo osłabienia nie zamierzał się poddawać i w 71 zdobył gola kontaktowego. Milan Rudnić wykorzystał podanie Marcina Cebuli.

Do końca spotkanie wynik nie uległ zmianie i drużyna z Częstochowy pomimo walki do końca o chociaż jeden punkt nadal pozostaje na czwartym miejscu w grupie. Sporting zajmuje natomiast 2 pozycje i ma na swoim koncie 4 punkty.

Bramki: 14. Gonçalves (kar.), 52. Gonçalves (kar.) – 71. Rundić

Kartki:   29. Inácio (SPL), 86. Paulinho (SPL) – 90+3. Plavšić (RAK)   12. Racovițan (RAK)- czerwona kartka.

Sporting Lizbona: Adán – St. Juste (70. Diomande), Coates, Inácio (56. Reis) – Esgaio (56. Fresneda), Gonçalves (56. Hjulmand), Braganca, Santos – Edwards (70. Ferreira), Paulinho, Trincão.
Rezerwowi: Israel, Calai – Neto, Essugo, Quaresma, Moreira, Ribeiro.

Trenér: Rúben Amorim.

Raków Częstochowa: V. Kovačević – Tudor, Racovițan, Rundić – J. Silva, Koczerhin (61. Lederman), Berggren (82. Kittel), Plavšić – Crnac (46. Piasecki), Yeboah (62. Cebula), Nowak (18. A. Kovačević).
Rezerwowi: Tsiftsis – Sorescu, Arsenić, Mras.

Trenér: Dawid Szwarga.