Liga Europy: FK Krasnodar bliższy 1/8 finału!

Liga Europy

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

1/16 finału Ligi Europy 2016/17 ruszyła na dobre! FK Krasnodar, na własnym obiekcie i przy dużym wsparciu kibiców, wygrał 1:0 z Fenerbahce.

W opinii ekspertów rolę faworyta tej potyczki miała pełnić ekipa z Turcji, która miała dużo większe doświadczenie w europejskich pucharach. Spotkanie kapitalnie ułożyło się dla Krasnodaru, który już w 4.minucie objął prowadzenie. Demirela, bramkarza gości, efektownym zagraniem głową, pokonał Claesson. Na kolejną poważną sytuację pod którąś bramką czekaliśmy do 38.minuty, kiedy to Demirel przepięknie zatrzymał soczystą próbę autorstwa Podberezkina. W późniejszych fazach meczu oglądaliśmy liczne przewinienia, za które Pan Kruzliak, arbiter główny, musiał wyciągać z kieszonki żółte kartoniki. Rosjanie, na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, mieli znakomitą szansę na podwyższenie, jednak Pereyra, będąc w doskonałej pozycji, przegrał bój z dobrze wychodzącym z bramki, Demirelem. Cztery minuty później, Smolov był bliski zdobycia gola, jednakże jego plany pokrzyżował prawy słupek bramki. W samej końcówce zawodów swoją szansę mieli przyjezdni, lecz przepiękny strzał Potuka, udało się obronić Kritsyukowi.

Rezultat 1:0 dotrwał do ostatniego gwizdka sędziego. Kibice z Rosji mogą być zadowoleni, ale ten wynik w żaden sposób nie skreśla szans Turków, którzy z całą pewnością w rewanżowym starciu spróbują odmienić losy dwumeczu.

FK Krasnodar 1:0 Fenerbahce