Liga Europy: Drużyna Wojciecha Szczęsnego zatrzymana w Turynie przez Nantes

Oleksandr Osipov / Shutterstock.com

W pierwszych spotkaniach w ramach finału 1/16 Ligi Europy rozgrywanych o godzinie 21:00 widzowie zobaczyli 12 bramek. Kwestia awansu w większości spotkań pozostaje otwarta.

W starciach rozgrywanych o godzinie 21:00 padło więcej bramek niż w tych odbywających się o godzinie 18:45. Najciekawsze zmaganie miało miejsce w zachodnich Niemczech. Do przerwy Bayer Leverkusen przegrywał za sprawą bramki samobójczej, której autorem był Lukas Hradecky. Po przerwie gospodarze szybko wzięli się za odrabianie strat – najpierw futbolówkę do siatki wpakował Moussa Diaby, a 10. minut później Florian Wirtz popisał się świetną indywidualną akcją, którą wykończył skutecznie, nie dając golkiperowi Monaco żadnych szans. Kiedy wydawało się, że Bayern Leverkusen przejął kontrolę nad spotkaniem i zdobędzie kolejną bramkę, Monaco odpowiedziało dwa razy i przed meczem rewanżowym znajduje się na lepszej pozycji.

We Włoszech Juventus tylko zremisował z Nantes 1:1 na Allianz Stadium w Turynie. “Stara Dama” może żałować takiego rozstrzygnięcia wyniku przed przyszłotygodniowym rewanżem, który odbędzie się we Francji. Juventus w fantastyczny sposób zaczął pojedynek, bo już w 13. minucie po świetnej akcji Chiesy z Vlahoviciem, Lafont musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Niestety w drugiej połowy Wojciech Szczęsny podzielił losy swojego przeciwnika z bramki. Ludovic Blas nie dał żadnych szans Polakowi na obronę strzału, celując pod poprzeczkę i dał nadzieję gościom na potencjalny awans.

W Hiszpanii Sevilla nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem PSV. I wydaje się, że do Holandii pojedzie tylko po to, aby przypieczętować awans do następnej rundy. Z kolei w Portugalii w starciu Sportingu z Midtjylland byliśmy świadkami dramatycznej końcówki, której autorem był Sebastian Coates. To zmaganie wydawało się pozbawione emocji do przerwy utrzymywał się wynik remisowy. Po wznowieniu gry zobaczyliśmy dwa gole, najpierw Emam Ashour w 77. minucie dał duńskiej drużynie prowadzenie, a w doliczonym czasie gry (90+4′) Sebastian Coates otrzymał odbitą piłkę i wpakował ją do siatki z bliskiej odległości. Dwie minuty później arbiter spotkania, Letexier zakończył spotkanie. Poniżej znajdują się wyniki wszystkich meczów rozgrywanych o godzinie 21:00.

16.02.2023, pierwszy mecz finału 1/16 Ligi Europy, wyniki spotkań rozegranych o godzinie 21:00

Bayer Leverkusen – Monaco 2:3 (0:1)

Moussa Diaby 48′, Florian Wirtz 59′ – Lukas Hradecky 9′ (bramka samobójcza), Krepin Diatta 74′, Axel Disasi 90+2′

Juventus – Nantes 1:1 (1:0)

Dusan Vlahovic 13′ – Blas Ludovic 60′

Sevilla – PSV 3:0 (1:0)

Youssef En Nesyri 45+2′, Lucas Ocampos 50′, Nemanja Gudelj 55′

Sporting – Midtjylland 1:1 (0:0)

90+4′ Sebastian Coates – Emam Ashour 77′