Liga Europy: Ciężary Milanu w Lille. Komplikacje w grupie

Lille Milan

AC Milan jedynie zremisował 1:1 z Lille w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europy.

Milan w tym meczu zdecydowanie częściej był przy piłce, natomiast rywale stworzyli sobie nieco więcej okazji podbramkowych. W tym dwie groźne sytuacje Luiza Araujo pod koniec pierwszej połowy. Świetnie interweniował jednak Gianluigi Donnarumma. Ostatecznie to włoski zespół wyszedł na prowadzenie, ale czekał na to do 46. minuty. Ante Rebić znakomicie poprowadził akcję, wpadł w pole karne i odegrał do Samuela Castillejo, który z bliska umieścił piłkę w siatce.

Wyrównanie padło w 65. minucie. Podanie na szesnasty metr, Jonathan David efektownie odegrał do Jonathana Bamby, a ten niskim strzałem pokonał Donnarummę.

Francuzi dzięki wynikowi są nadal na szczycie tabeli w grupie H. Milan tymczasem czuje oddech Sparty Praga, która rozgromiła Celtic 4:1.