Liga Europy: Bezbarwny remis w Kijowie

W pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy, Dynamo Kijów zremisowało z Club Brugge 1:1 (0:0). Mecz w wyjściowym składzie gospodarzy rozpoczął Tomasz Kędziora, który opuścił boisko w 81. minucie.

W pierwszej połowie czwartkowego meczu piłkarze obu ekip skoncentrowali się na faulowaniu przeciwników i licznych dyskusjach z sędziami niż na grze w piłkę. Pomimo nieefektownej gry ze strony obu drużyn, groźniejsze sytuacje podbramkowe stworzyli gospodarze. W 36. minucie piłka po strzale głową Vitaliy Buyalskyy przeleciała tuż nad poprzeczką. Dziewięć minut później ten sam zawodnik zmarnował kolejną doskonałą okazję do zdobycia gola.

Piłkarze Dynama Kijów strzelanie na Stadionie Olimpijskim w Kijowie rozpoczęli w 62. minucie. Vitaliy Buyalskyy otrzymał podanie na krawędzi pola karnego i z pierwszej piłki w bardzo dobrym stylu skierował strzał w prawe okno bramki. Pięć minut później goście doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Brandon Mechele, który strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie dał najmniejszych szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Były to jedyne strzały celne w tym meczu.

Mecz rewanżowy odbędzie się za tydzień w Belgii (25.02). Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 21:00.