Liga Europy: Bartosz Frankowski znów w obsadzie arbitrów

Bartosz Frankowski (sędzia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Europejskie puchary budzą się z dwumiesięcznego snu. Dzisiaj fazę pucharową zainauguruje Champions League, a w najbliższy czwartek – UEFA Europa League. Uwagę kibiców będzie w pierwszej kolejności koncentrować forma poszczególnych piłkarzy, ale nie zabraknie również “polskich akcentów”, w postaci arbitrów. Kolejną szansę na pokazanie swoich umiejętności na międzynarodowej arenie otrzymał Pan Bartosz Frankowski.

Komórka organizacyjna UEFA wydelegowała wzmiankowanego rozjemcę do rozstrzygania losów rywalizacji pomiędzy Krasnodar, a GNK Dinamo. Batalia odbędzie się za dwa dni, w ramach 1/16 finału Ligi Europy. 34-latek jest jednym z najbardziej “rozchwytywanych” arbitrów w naszym kraju. Dowodzi tego sporo prowadzonych pojedynków w obecnym sezonie. W aktualnych rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy pracował przy dwunastu meczach, w których między innymi pokazał pięćdziesiąt siedem żółtych kartek. Jego starania w obecnej edycji europejskich pucharów oglądaliśmy czterokrotnie. W grudniu ubiegłego roku był wiodącym sędzią starcia Rennes z Sevillą. Batalia w Champions League zakończyła się wyjazdową wygraną ekipy z Hiszpanii (3:1).

Wszyscy polscy kibice będą bacznie przyglądać się dyspozycji Bartosza Frankowskiego oraz zawodników, którzy spróbują wywalczyć ze swoimi klubami awans do kolejnej rundy. Jednym z najpoważniejszych pretendentów do zgarnięcia korony króla strzelców Ligi Mistrzów 2020/21 jest Robert Lewandowski.

Źródło informacji: portal 90minut.pl, oficjalny serwis internetowy UEFA, portal Transfermarkt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *