Liga Europy: AC Milan rozniósł Austrię Wiedeń

AC Milan

W ostatni weekend, AC Milan został rozbity przez Lazio i podopieczni Riccardo Montolivo chcieli zmyć plamę w Lidze Europy w starciu z Austrią Wiedeń.

Drużyna z Mediolanu napoczęła rywali od mocnego uderzenia. Już w 7. minucie fantastyczną bramkę zdobył 23-letni Hakan Calhanoglu. Kilka minut później dwa gole dołożył były snajper FC Porto Andre Silva. Po zmianie stron gospodarze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafili do siatki. Do piłki dobiegł Dusan Borković i ładnie uderzył piłkę głową. W 56. minucie z hat-tricka cieszył się Andre Silva. Na 5:1 strzelił Suso, który pokonał golkipera pięknym uderzeniem z około 30 metra.

Austria Wiedeń – AC Milan 1:5 (0:3)
Borković 47′ – Calhanoglu 7′, Silva 10′, 20′, 56′, Suso 63′

Austria: Hadźikić – Klein, Kadiri, Westermann (42. Borković, 86. Gluhakovic), Martschinko – Holzhauser, Serbest, Prokop – Pires, Monschein, Lee (74. De Paula)

Milan: Donnarumma – Zapata, Bonucci, Romagnoli (74. Musacchio) – Abate, Kessie (62. Bonaventura), Biglia, Calhanoglu, Antonelli – Andre Silva, Kalinić (62. Suso)

Żółte kartki: Kadiri – Kessie

Sędzia: Serdar Gözübüyük (Holandia)