Lewczuk wrócił do Legii

Igor Lewczuk został nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Zawodnik podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Szybko doszliśmy z Legią do porozumienia. W Bordeaux, przy zawodnikach o wysokiej klasie nabyłem dużo obycia i mądrości boiskowej, jak się ustawiać i asekurować. Ten wyjazd na pewno mi w tym pomógł i dzisiaj jestem lepszym piłkarzem. W porównaniu z Legią presja była tam mniejsza. Na pewno będę trenował z całym sercem i dam z siebie maksimum – mówi Igor Lewczuk cytowany przez oficjalną stronę klubu. 

Igor Lewczuk ma 34 lata i występuje na pozycji środkowego obrońcy. W ostatnich trzech sezonach reprezentował barwy Girondins Bordeaux. Podczas pobytu we francuskim klubie zagrał w 55 spotkań i zdobył 1 bramkę. Wraz z Bordeuax brał udział w rozgrywkach Ligi Europy. W sezonie 2017/2018 odpadli w 3. rundzie rozgrywek z Videotonem. Rok później udało się zagrać w fazie grupowej tych rozgrywek.  

Dla defensora jest to powrót do stołecznego klubu. Jego barwy reprezentował w latach 2014-2016. Z warszawskim klubem zdobył 2 razy Mistrzostwo i 2 razy Puchar Polski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi