Lewandowski: Świeżość mi się przyda

Tym razem Bayern Monachium bez Roberta Lewandowskiego odniósł zwycięstwo w Lidze Mistrzów z Tottenhamem Hotspur (3:1) i z kompletem punktów awansował do fazy pucharowej.

Hans-Dieter Flick postanowił posadzić reprezentanta Polski, by oszczędzać jego siły na końcówkę tego roku. – Ustaliliśmy z trenerem, że tak będzie najlepiej. Zwłaszcza, że mamy teraz ważne spotkania w Bundeslidze. Taka świeżość mi się przyda i mam nadzieję, że będzie to widać w najbliższych meczach – przyznał Robert Lewandowski w rozmowie z Romanem Kołtoniem z “Polsatu Sportu”. Sytuacja “Bawarczyków” jest nieco niepokojąca w rozgrywkach ligowych. Najpierw była domowa porażka z Bayerem Leverkusen (1:2) z kolei w miniony weekend ponieśli wyjazdową porażkę z Borussią Moenchengladbach (1:2). – Na pewno te dwie porażki bolą, bo zagraliśmy bardzo dobrze. Mam nadzieję, że to będzie dla nas lekcja. Z przebiegu dwóch spotkań mogliśmy je spokojnie wygrać – podkreśla “Lewy”.

Jednym z bohaterów kończącej fazę grupową Champions League został Arkadiusz Milik. Trzy bramki po powrocie do zdrowia pokazują ogromne umiejętności. – Wysłałem mu sms-a z gratulacjami i zapytaniem odnośnie tego, jak jego zdrowie. Napisał mi, że jest lepiej, że nie musi przechodzić zabiegu. Mam nadzieję, że utrzyma tę formę i będzie jeszcze lepiej – zdradził na koniec Robert Lewandowski.

źródło: polsatsport.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *