Lewandowski: Rozstania są częścią piłki

Lewandowski

fcbayern.com


W mediach nie gasną spekulacje na temat przyszłości Roberta Lewandowskiego. Sam zawodnik w ostatnich dniach jest aktywny i pojawiają się kolejne wywiady z nim.

Lewandowski jasno zasygnalizował, że na ten moment nie widzi swojej przyszłości w Bayernie Monachium. Polski napastnik wygląda na zdesperowanego, by dołączyć latem do Barcelony.

– Mam wielki szacunek dla Bayernu za to, co udało nam się osiągnąć w ciągu ostatnich ośmiu lat. Bardzo to doceniam, ten klub i to miasto stały się dla mnie domem. Od lat jestem tam bardzo szczęśliwy. Poznałem wielu wspaniałych ludzi na boisku i poza nim. Rozstania są jednak częścią piłki. Jeśli czuję, że potrzebuję zmiany mentalnej, to uczciwie jest to powiedzieć. Takie jest moje zdanie – stwierdził w środowym wywiadzie dla “Bilda”.

Jednocześnie zaznaczył, że chciałby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie tej sytuacji.

– Nie chcę żadnej eskalacji. Z mojego punktu widzenia trzeba to wyjaśnić. Świat mediów i świat piłki to 2 różne rzeczy. W mediach, w społeczeństwie, często chodzi o plotki i emocje. W świecie piłki cisza jest potrzebna, zwłaszcza w okresie transferowym. Dlatego nie chcę dolewać oliwy do ognia. Życzę Bayernowi wszystkiego najlepszego i nie mam wątpliwości, że cały zarząd klubu jest tego samego zdania. Dlatego też pozostaję przekonany, że wspólnie znajdziemy porozumienie – podkreślił.

Źródło: Die Roten/Bild


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.