Lewandowski: Od samego początku czuję się tu bardzo dobrze!

Lewandowski

fcbarcelona.com

W nocy z wtorku na środę FC Barcelona zagra kolejny sparing, tym razem przeciwko Juventusowi. Udział w konferencji prasowej wziął nowy nabytek Barcy, Robert Lewandowski.

–  Jeśli jesteś piłkarzem takiego klubu jak Barcelona, to musisz o wygrywaniu trofeów. Kiedy spojrzymy na potencjał naszej drużyny, celem będzie znalezienie się na samym szczycie. Zobaczymy, jak będzie to wyglądać faktycznie, jednak z pewnością będzie to lepszy sezon niż poprzednie – zaznaczył Lewy.

–  Od samego początku czuję się tutaj bardzo dobrze. Każdy w klubie chce mi pomagać, to bardzo dużo dla mnie znaczy. Chcę się za to odwdzięczyć najlepszą grą i golami – zadeklarował Polak.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

–  Bez wątpienia praca z Guardiolą ułatwiła mi wejście do drużyny Xaviego. Rozmawiałem z nim [Guardiolą] wiele razy o taktyce i trenowałem pod jego okiem kilka lat. Dzięki temu jest mi łatwiej zaadaptować się do jakiegokolwiek stylu gry. Zmienił moje postrzeganie o piłce oraz taktyce. Miałem również innych wspaniałych trenerów, od których również wiele się nauczyłem. Dlatego też łatwiej będzie mi się dopasować do drużyny i zrozumieć, czego Xavi ode mnie oczekuje – stwierdził.

–  Bramki są dla mnie bardzo ważne, ale to zwycięstwa całej drużyny są najważniejsze. Idealnie będzie połączyć moje bramki i punkty zdobywane przez Barcę. Moim celem jest pomaganie zespołowi – dodał.

–  Dla mnie najważniejsze są trofea i gole. Niezależnie czy to trening, czy też mecz, to trzeba być spragnionym sukcesu. Widzę, jak młodzi zawodnicy w klubie mają w sobie tę ambicję. Cieszę się z tego, że tu trafiłem. Jak już wspomniałem wcześniej – w tym zespole drzemie wielki potencjał – mówił.

–  Moje ciało czuje się bardzo dobrze. Nie myślę o tym, ile lat gry mi zostało. Z pewnością kilka lat. Wiek to tylko liczba. Podczas testów wychodziło mi, że moje ciało jest młodsze ode mnie. Mam nadzieję, ze będę grał jeszcze kilka lat i będą to wspaniałe lata – zaznaczył 33-latek.

–  Moje zadania na boisku nie będę się aż tak różniły od tego, czego oczekiwano ode mnie w Bayernie. Nie będę tylko czekać na piłki w polu karnym, ale będę też odpowiedzialny za rozegranie i przytrzymanie piłki. Taka rola mnie cieszy, ponieważ nigdy nie byłem napastnikiem, który czekałby tylko w polu karnym. Cieszę się, że będę miał możliwość zagrać przeciwko Wojtkowi [Szczęsnemu]. Miło będzie wyjść na to spotkanie przeciwko niemu, strzelić bramkę [śmiech]. Mama nadzieję, że na końcu to my wygramy – zakończył.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.