Lewandowski: Będziemy się nadal rozwijać, a styl gry będzie coraz lepszy

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– Mamy awans na mistrzostwa Europy, zrealizowaliśmy nasz plan. Za dzisiejszy mecz brawa należą się całemu zespołowi za to, jak zagraliśmy. Nie zabrakło nam cierpliwości – powiedział Robert Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski tym razem nie wpisał się na listę strzelców, ale zakończył zwycięskie spotkanie z Macedonią Północną z dwoma asystami. – Kontrola i spokój to było wszystko, czego dziś potrzebowaliśmy. Cierpliwość w takich spotkaniach jest bardzo ważna. Widzieliśmy, że stwarzamy kolejne sytuacje i bramka w końcu musi paść. Zdawaliśmy sobie sprawę, w jaki sposób musimy zagrać. Nie pozwoliliśmy rywalowi praktycznie na nic i to jest kierunek, który należy obrać i doskonalić – mówi.

– Do mistrzostw zostało jeszcze trochę czasu, to daleka droga. Wierzę, że będziemy się nadal rozwijać, a styl gry będzie coraz lepszy. Awans już mamy zapewniony, ale przed nami jeszcze dwa mecze kwalifikacyjne, w których chcemy zdobyć punkty i potwierdzić pierwsze miejsce w grupie. To ważne spotkania, w których musimy dopracować pewne szczegóły. Lepszej okazji niż mecze o stawkę nie będzie – zakończył napastnik Bayernu Monachium.

źródło: laczynaspilka.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.