Lettieri: Chcemy skupić się na poprawie skuteczności

Gino Lettieri / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Korona Kielce w słabym stylu pożegnała się ze swoimi kibicami na Suzuki Arenie ulegając Górnikowi Zabrze (0:3). “Złocisto-krwiści” zakończyli rozgrywki ligowe w sezonie 2018/2019 na dziesiątej lokacie.

– Przekazałem drużynie przed meczem, że naszym celem jest zdobycie 50 punktów. Niestety tego nie udało nam się zdobyć. Prawdopodobnie ten cel zostanie na następny sezon. Wydaje mi się, że zostawiliśmy na boisku wiele pracy. To było dzisiaj widać. Potrafimy grać w piłkę i utrzymywać się przy piłce, ale nie potrafimy strzelać bramek. Na tym chcemy się skupić przed następnym sezonem – stwierdził Gino Lettieri.

Drużynę ze stolicy województwa świętokrzyskiego z pewnością opuści Elia Soriano, który z czternastoma bramki był najskuteczniejszym zawodnikiem. – W tym momencie tracimy Soriano, który strzelił dla nas kilkanaście bramek. A na rynku nie jest łatwo znaleźć piłkarza z takimi umiejętnościami. Taka jest nasza rola – na pewno będziemy chcieli sprowadzić co najmniej trzech zawodników ofensywnych, którzy w przyszłym sezonie nas wzmocnią. Soriano odchodzi definitywnie. Podpisał już z kimś innym umowę, to jest już pewne. Rymaniak dostał od nas ofertę kontraktu, ale nie potrafimy w tym momencie odpowiedzieć, jak to zostanie rozstrzygnięte. Joonas Tamm wraca do swojej drużyny w Estonii. Reszta jest u nas na kontraktach – zdradził szkoleniowiec. Od kilku tygodni wiadomo również, że zespół opuszczą również Matthias Hamrol oraz Michał Miśkiewicz.

źródło: korona-kielce.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi