Lekarz Legii: Sytuacja wygląda nadzwyczaj dobrze, nie zmagamy się z poważniejszymi urazami

Legia

sscnapoli.it

– Na ten moment sytuacja wygląda nadzwyczaj dobrze. Nie zmagamy się z poważniejszymi kontuzjami – mówi lekarz Legii, dr Filip Latawiec.

Legioniści jeszcze do soboty przebywać będą w Dubaju. W środę i czwartek czekają ich potyczki sparingowe z FK Krasnodar o raz Riga FC. Na stronie “legia.com”, Filip Latawiec opowiedział o zdrowiu piłkarzy, którzy przebywają na obozie. Dwa miesięcy przerwy potrzebuje Yuri Ribeiro, który miał wykonaną usunięcia wyrostka robaczkowego.

– Obozy przygotowawcze zawsze są wymagające, trudno je do siebie porównać. Kiedy pracowałem jako lekarz kadry młodzieżowej, miałem niebezpieczną sytuację, gdy jeden z zawodników zaczął dusić się na boisku i musiałem natychmiast interweniować. Zapamiętam to na zawsze. Oprócz tego, na szczęście innych dramatycznych sytuacji nie miałem. Oczywiście poza złamaniami, uszkodzonymi więzadłami, ale to są sytuacje powszechne w piłce nożnej – mówi lekarz.

– Na ten moment sytuacja wygląda nadzwyczaj dobrze. Nie zmagamy się z poważniejszymi kontuzjami. Oczywiście elementy prewencji są potrzebne, dotyczą głównie spięć mięśniowych, ale większych problemów nie mamy – dodaje.

– W Legii najtrudniejszym meczem z mojej perspektywy było spotkanie z minionej rundy, kiedy Artur Jędrzejczyk złamał obojczyk, a Lindsay Rose złamał nos. Dużo się wówczas działo, ponieważ było to intensywne spotkanie – zaznaczył.

– Przede wszystkim trzeba zawodnika zabezpieczyć, aby unieruchomić odłamy.  W przypadku Artura zabezpieczyliśmy rękę w temblaku, Artur został natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie wykonano diagnostykę i zaplanowano dalsze leczenie, w tym przypadku operację – kończy.

źródło: legia.com /


Obrońca Legii wypada na dwa miesiące, przeszedł operację wyrostka robaczkowegoDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.