
Legia wreszcie z nowym napastnikiem? To byłby transfer wewnątrz Ekstraklasy
Jeżeli to się potwierdzi, to na takie wieści kibice Legii Warszawa czekali od kilku tygodni.
Ostatnie tygodnie były dość nerwowe wokół stołecznego klubu. Głównie chodziło o kwestię pozyskania nowego napastnika, bowiem szybko się okazało, że letnie transfery nie spełniły oczekiwań. A był to priorytet na styczniowe okienko.
Z Legią łączeni byli różni zawodnicy. W końcu wydaje się, że padł konkretny wybór. "Meczyki" przekonują, iż kwestią godzin jest finalizacja trudnych negocjacji dotyczących Iliji Szkurina ze Stali Mielec. Ponoć ten pomysł pojawił się przy Łazienkowskiej już kilka tygodni temu. Szkurin ma podpisać kontrakt do lata 2028 roku.
– Nowym snajperem w ekipie Goncalo Feio zostanie Ilija Szkurin ze Stali Mielec! – pisze Tomasz Włodarczyk i dodaje – Dariusz Mioduski ma znów sięgnąć głęboko do kieszeni. 25-letni Białorusin będzie kosztował ok. 1,5 miliona euro, co czyni go najdroższym napastnikiem Legii i trzecim najwyższym transferem węwnętrznym w Ekstraklasie.
Wcześniej legioniści wykupili Rubena Vinagre za 2,5 miliona euro i wypożyczyli Vladana Kovacevicia ze Sportingu Lizbona. Ponadto ściągnęli Wahana Biczahczjana z Pogoni Szczecin.
Szkurin gra na boiskach PKO Ekstraklasy od lata 2023 roku. Najpierw był wypożyczony, a potem ściągnięty przez Stal Mielec z CSKA Moskwa. Ma za sobą także krótki epizod w Rakowie Częstochowa z 2022 roku, więc zdążył dobrze poznać polskie boiska. W tym sezonie w PKO Ekstraklasie zagrał w 20 meczach, zdobył w nich pięć bramek i dorzucił dwie asysty.
-
AktualnościPKO BP Ekstraklasa: Stal nadal nie potrafi wygrać. Bezbramkowy remis z Górnikem (WIDEO)
Michał Szewczyk / 22 kwietnia 2025, 21:40
-
AktualnościSzok w Górniku! Jan Urban zwolniony, następca wybrany
Michał Szewczyk / 15 kwietnia 2025, 13:34
-
AktualnościPKO BP Ekstraklasa: Lechia w doliczonym czasie zdobywa arcyważne trzy punkty (SKRÓT WIDEO)
Michał Szewczyk / 15 kwietnia 2025, 12:30
-
Ekstraklasa skrótyPKO BP Ekstraklasa: Męki Lecha Poznań. Rezerwowi Motoru Lublin ożywili mecz (WIDEO)
Karolina Kurek / 13 kwietnia 2025, 19:27
-
La LigaCarlo Ancelotti na wylocie z Realu Madryt? Zadecydować może Liga Mistrzów
Victoria Gierula / 11 kwietnia 2025, 16:10
-
AktualnościLiga Mistrzów: Lewandowski z dubletem. Barca gromi BVB (SKRÓT WIDEO)
Michał Szewczyk / 9 kwietnia 2025, 22:58