Legia Warszawa górą w przedostatnim sparingu przed meczem z Bodo/Glimt

Legia Warszawa

Źródło: twitter.com/_Ekstraklasa_

Legia Warszawa rozegrała dziś sparing z Lechią Gdańsk. Górą byli legioniści, którzy wygrali 3:2.

Legia przygotowuje się do sezonu 2021/2022. Rozpocznie go już 7 lipca meczem I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. “Wojskowych” czeka podróż do Norwegii, gdzie zmierzą się z tamtejszym mistrzem, Bodo/Glimt.

Apetyty przed meczem z faworyzowanymi przeciwnikiem podsycał trener Legii, Czesław Michniewicz.

– Teraz najważniejsze będzie to, byśmy do meczów z Bodo przystąpili ze świeżą głową i świeżymi nogami. Piłkarze na tym spotkaniu z psychologiem mówili też, że chcieliby by być wyposażeni w jak najwięcej informacji o przeciwniku. Byliśmy na to przygotowani i już następnego dnia pokazaliśmy im naszą bazę informacji o Bodo, zobaczyli, że jesteśmy dobrze przygotowani. To fajne, musimy zrobić totalne zanurzenie, czyli być totalnie zanurzeni w tym meczu, myśleć tylko o nim. Na razie inne mecze nie istnieją, o niczym innym nie rozmyślamy – mówił w wywiadzie dla “Legia.Net”.

Dziś Legia Warszawa przystąpiła do przedostatniego sparingu przed generalnym sprawdzianem z Bodo/Glimt. “Legioniści” zagrali w galowym składzie. Trener Czesław Michniewicz chciał sprawdzić jak zespół funkcjonuje po okresie obozu przygotowawczego.

Legia wygrała 3:2, ale nie obyło się bez problemów i pomyłek. Do przerwy było gładkie 3:0 i pełna dominacja nad rywalem. Mankamenty zaczęły wychodzić około 70. minuty. Do końca meczu Lechia Gdańsk zdobyła dwa gole i pokazała, że w sezonie 2021/2022 znów może być groźnym przeciwnikiem.

Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale rzut karny w samej końcówce meczu zmarnował  Rafael Lopes.