Legia Warszawa chce znaleźć następcę Mateusza Wieteski. Klub prowadzi rozmowy z trzema obrońcami

Jędrzejczyk

Andre Martins, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk i Paweł Stolarski (Legia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

“Legia.Net” ujawniła dziś tożsamość dwóch z trzech stoperów, z którymi Legia Warszawa prowadzi negocjacje transferowe. Zawodnicy mają być następcami Mateusza Wieteski, który odszedł do Clermont.

Stołeczny klub już na początku sezonu ma dość spore problemy z obsadą środka obrony. Pewniakiem do gry jest tylko Lindsay Rose, który rozegrał jak na razie komplet minut w Ekstraklasie. Z konieczności na prawej obronie gra Artur Jędrzejczyk, gdyż Mattias Johansson wciąż leczy kontuzję. Uraz złapał także w spotkaniu z Koroną Kielce Maik Nawrocki i nie będzie do dyspozycji trenera przez dłuższy czas. Wczoraj zespół opuścił także filar defensywy – Mateusz Wieteska.

Legia stara się ustabilizować tę pozycję i znaleźć dobre rozwiązanie w zaistniałej sytuacji. Prowadzone były rozmowy z Robertem Ivanovem, ale nie doszły one do finalizacji. Dziś w przestrzeni medialnej wypłynęły dwa kolejne nazwiska, które niebawem możemy zobaczyć przy Łazienkowskiej 3.

Pierwszym zawodnikiem jest Jakub Brabec. Zawodnik jest podstawowym defensorem reprezentacji Czech. Ma za sobą lata gry na najwyższym poziomie rozgrywkowym w swojej ojczyźnie. Zostawał także dwa razy mistrzem ligi z Viktorią Pilzno (w poprzednim sezonie), a także ze Spartą Praga. 29-latek od sierpnia ubiegłego roku gra w greckim Arisie Saloniki. Jego transfer stoi pod sporym znakiem zapytania, gdyż klub może być zdeterminowany na jego zatrzymanie. Czech wraz z kolegami z drużyny jest bliski przejścia do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Władzom klubu bardzo zależy na uczestnictwie w europejskich rozgrywkach.

Nazwisko drugiego kandydata do gry w Legii jest również imponujące. Ma nim być Julien Laporte, podstawowy zawodnik Lorient. Jego klub zaraz rozpocznie kolejny sezon w Ligue 1, ale obrońca może w ostatnim momencie dołączyć do warszawskiego zespołu. 28-latek ma jeszcze tylko rok kontraktu, więc jest spora szansa na ściągnięcie go za przystępne pieniądze. Piłkarz zaliczył w swojej karierze ponad 120 występów na zapleczu najwyższej ligi francuskiej. Doświadczeniem może pochwalić się także w Ligue 1, gdzie zanotował 62 mecze.

Tożsamość trzeciego piłkarza, który z Legią ma być już dogadany, nie została ujawniona.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.