Po wczorajszym bezbramkowym remisie Legia Warszawa jest już pewna udziału w pucharach. Dzięki wynikowi 1:1 w pierwszym spotkaniu, “Legioniści” awansowali do czwartej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów i nawet jeśli przegrają, to i tak zagrają w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

W pierwszej minucie z dystansu strzelił Tomasz Jodłowiec, strzał ten Orjan Nyland wybronił na raty.  Kilka chwil później po centrze z rzutu rożnego strzał głową oddał Wawrzyniak, jednak trafiła ona w nogi interweniującego Rindaroya.  W 20′ minucie mogła paść bramka dla Legii.  Bramkarz Molde chciał przerzucić piłkę do Joony Toivio, ale zrobił to w takich sposób, że ta trafiła w głowę Vladimera Dvalishviliego, ale ten niestety strzelił nad bramką. Do końca pierwszej połowy Legia kontrolowała grę i przeważała, ale nie stwarzała sobie wielu okazji do strzelenia gola. Znów zza pola karnego strzelał Jodłowiec, lecz strzał zdołała zablokować norweska obrona. Pod koniec pierwszej części gry na podobny strzał zdecydował się Wawrzyniak, lecz został on obroniony przez norweskiego bramkarza.  Druga połowa zaczęła się akcją Dvalishviliego z Żyrą. Polak za długo zwlekał jednak z oddaniem strzału i jego uderzenie  zostało zablokowane. Goście szybko odpowiedzieli. Toivio zacentrował piłkę do Daniela Chimy Chukwu, a ten główkował minimalnie nad poprzeczką.  Chwilę potem przebojową akcją popisał się Martin Linnes. Norweg minął Dossę Júniora i strzelił potężnie po ziemi wprost w ręce niepewnie interweniującego Dušana Kuciaka.  Po tym strzale Legia wyszła z kontrą.  Jakub Kosecki wypatrzył stojącego na siedemnastym metrze Jodłowca i przerzucił do niego piłkę. Obrońca Legii strzelił z woleja tuż koło słupka. Wymiana ciosów trwała w dalszym ciągu, a delikatną przewagę zdobywało Molde. W 71′ minucie Toivio groźnie uderzył z rzutu wolnego, ale świetnie spisał się Dusan Kuciak. W 79’minucie Ekpo dostał czerwoną kartkę, za faul na piłkarzu Legii. Po czerwonej kartce dla piłkarza Molde “legioniści” oddali dwa niecelne strzały. Najpierw nieskutecznie główkował Ivica Vrdoljak, a potem Michał Kucharczyk nieczysto trafił w piłkę. Legia cały czas atakowała, lecz bezskutecznie, gdyż ich ataki najczęściej rozbijały się przed polem karnym. W doliczonym czasie gry dobrą okazję na awans dla Molde zmarnował Linnes, kopiąc w Kuciaka. Jutro Legia pozna potencjalnych rywali.

Legia Warszawa 0:0 (0:0) Molde FK