Legia opublikowała film po skandalu w Holandii. „Delegacja i pracownicy stali się ofiarą dyskryminacji, ksenofobii i agresji”
Legia Warszawa opublikowała 30-minutowy film z wydarzeń, które miały miejsce pod obiektem AZ Alkmaar po Lidze Konferencji Europy.
Portugalczyk Josue i Serb Radovan Pankov mieli być zdaniem Holendrów najagresywniejsi, stąd też policja ich aresztowała. Do stolicy Polski wrócili następnego wieczora. W zdarzeniu ucierpiał również Dariusz Mioduski, który starał się wytłumaczyć całe zajście.
- Piłkarze nikogo nie zaatakowali. Agresja była po stronie Holendrów. Byliśmy już w autokarze, chcieliśmy jechać do hotelu. Dowiedzieliśmy się, że jeżeli nie wypuścimy Radovana Pankova, to odbędzie się szturm na autobus. Dookoła ustawiona była policja szturmowa – z pałkami, tarczami. Radovan zgodził się pojechać i złożyć zeznania. Po chwili okazało się, że wyjść ma też Josue. Moim zdaniem Holendrzy wiedzą, że przesadzili i dlatego piszą o agresji z naszej strony. Nie doszło do żadnego ataku. Mogły być przepychanki, mogły pojawić się emocje, ale to tyle w tym temacie. Nie wierzę w to, co pisane jest w holenderskich mediach - tłumaczył właściciel następnego dnia.
- Wynik meczu fazy grupowej Ligi Konferencji Europy UEFA AZ - Legia Warszawa skrył się w cieniu skandalicznych wydarzeń, które miały miejsce w dniu meczu. Drużyna Legii, klubowa delegacja i pracownicy stali się ofiarą dyskryminacji, doświadczyli ksenofobii i agresji ze strony Holendrów. Zapraszamy na kulisy meczu AZ Alkmaar - Legia Warszawa - poinformował warszawski klub.
-

Polska PiłkaOficjalnie: Gumny wraca do Lecha Poznań






Kamil Gieroba / 2 lipca 2025, 8:38
-

Polska PiłkaOficjalnie: Legia Warszawa z pierwszym letnim transferem






Kamil Gieroba / 28 czerwca 2025, 7:43
-

Polska PiłkaOficjalnie: Szybki powrót do Jagiellonii Białystok






Kamil Gieroba / 27 czerwca 2025, 9:24
-

Polska PiłkaOficjalnie: Motor z nowym napastnikiem






Kamil Gieroba / 26 czerwca 2025, 11:09
-

Polska PiłkaPech nowego piłkarza Górnika Zabrze. Kilka tygodni przerwy






Kamil Gieroba / 25 czerwca 2025, 20:02
-

Polska PiłkaTo już jakieś fatum! Piłkarz Rakowa zerwał więzadła






Kamil Gieroba / 23 czerwca 2025, 9:55









































